Extraliga AHbK 2009/2010 - 20. kolo

07.03.2010 10:30 TSTV - HBC PLAV

Výsledek 2 : 10
Třetiny 0:3 0:5 2:2
Střely na branku 31:41 (13:13;5:15;13:13) Zásahy brankářů 31:29 (10:13;10:5;11:11)

68 POSTL Josef 1 3 6   -

K utkání 20. kola Extraligy AHbK nastoupili plavští hokejbalisté proti TSTV.

Úvod utkání přinesl několik šancí na obou stranách, brankáři ale odolali. Na první gól jsme si tak museli počkat do 8. minuty, kdy Trněný zachytil soupeřovu rozehrávku a střelou pod horní tyčku tuto hrubku potrestal. Plavské obraně působil hodně starostí rychlík Klíma a tak si řádně zachytal i brankář Beneš. Více ze hry ale přece jen měli hosté a to se také nakonec projevilo i na skóre. Ve 12. minutě si narazil Postl se Z. Táchou, zvýšil na 2:0 a třetí plavský gól po pěkné kombinaci Z. Táchy a Postla přidal  v 17. minutě J. Tácha.

Druhá třetina patřila jednoznačně hokejbalistům z Plava. Ve 25. minutě zamířil přesně do pravého horního růžku Z. Tácha, ve 31. minutě mířil nekompromisně nad Havlovo rameno Pávek a vzápětí se na hrotu zjevil obránce P. Lonsmín a samostatný nájezd zakončil úspěšným blafákem. Domácí poté dost výrazně rezignovali a tak se rodily i další šance. V dalším samostatném nájezdu neuspěl Trněný. V 35. minutě unikli soupeřově obraně hned 2 plavští hráči, J. Tácha pohodlně zvýšil na 7:0 a tentýž hráč přidal o dvě minuty později i osmý plavský gól.

Závěrečná třetina za rozhodnutého stavu postrádala větší náboj. Šance, že by si mohl Beneš připsat svou druhou letošní nulu, padla ve 45. minutě, kdy se v přesilovce prosadil důrazný Klíma. V 52. minutě přidal svůj čtvrtý gól J. Tácha poté, co mazáckým blafákem mezi betony proměnil další samostatný nájezd. Poté to chvilku vypadalo, že nikdo z plavských hráčů nechce vstřelit jubilejní desátý gól, přestože šancí si hosté připravili celou řadu. V 57. minutě tak uhodilo na straně druhé. Desátého gólu jsme se nakonec přece jenom dočkali a nepostaral se o něj nikdo jiný než střelecky disponovaný J. Tácha. Plavští tak zvítězili 10:2.