18 LONSMÍN Pavel   1 0   - B TÁCHA Jan 4   6 2
19 PÁVEK Karel   1 0   -
68 POSTL Josef 1 1 6   -

V 19. kole Extraligy AHbK přivítal HBC Plav hokejbalisty mužstva The Alpynisch.

Úvod utkání přinesl oboustranně hodně opatrný hokejbal. Na první větší šanci jsme čekali až do 8. minuty. Připravili si ji hosté, bratři Honsové ale na Beneše nevyzráli. Poté začali otěže utkání přece jenom přebírat favorizovaní domácí a ti se v 15. minutě po celkem nenápadné Trněného akci ujali vedení. O minutu později zvýšil Z. Tácha na 2:0, a když v 19. minutě převedla trojice Pávek - Lonsmín - M. Tácha brilantní akci, po které M. Tácha do prázdné branky zvýšil na 3:0, byly karty rozdány jasně.

Ve druhé třetině se začal hrát oboustranně útočnější a zajímavější hokejbal. Hned ve 23. minutě zakončil pěknou kombinaci Postla a Z. Táchy J. Tácha a bylo to 4:0. Další branku přidal o 3 minuty později přesnou střelou Postl. Poté přišli ke slovu i hosté. Stalo se tak přesně v polovině utkání, kdy plavští ztratili míček ve středním pásmu, hosté vyrazili do rychlého protiútoku, první střelu Beneš ještě zlikvidoval, ale na dorážku do prázdné branky byl už krátký. Závěr třetiny ale patřil velmi dobře hrajícímu J. Táchovi, který dvěma přesnými zásahy vytáhl skóre na 7:1.

Závěrečná část nabídla několik dobrých šancí na obou stranách, ujala se ale pouze Sládkova přesná střela ve 46. minutě na straně jedné a blafák J. Táchy v 52. minutě na straně druhé, jinak kralovali oba brankáři. Domácí se dožadovali ještě jedné branky v 53. minutě, kdy se po střele M. Táchy míček pravděpodobně dokutálel za brankovou čáru, rozhodčí Cepák byl ale jiného názoru. Plavští tak zvítězili 8:2.