12 SOKOLÍK Miroslav     0 2 - 97 ŠÍVR Jan     -1
18 LONSMÍN Pavel     -1   - 99 TÁCHA Zdeněk   1 1
19 PÁVEK Karel     0
68 POSTL Josef 1   0

První utkání čtvrtfinále play off Extraligy AHbK mezi mužstvy Long Cash a HBC Plav přineslo velmi dramatickou podívanou.

Po úvodním oťukávání, kdy se obě mužstva snažila hlavně nechybovat, přišla plavská přesilovka a s ní neplodný přesilovkový zámek. To domácí se svou přesilovkou ve 12. minutě naložili o mnoho lépe a nepokrytý hráč před Benešem pohodlně otevřel skóre. Plavští, kteří do hry vyrukovali s kompletními třemi formacemi, působili poněkud zakřiknutě a Long Cash toho využil v 17. minutě, kdy nedůsledně pokrytý Benkovský z otočky zvýšil na 2:0.

Ve 22. minutě trefil domácí hráč z bezprostřední blízkosti Benešovy branky míček ze vzduchu a bylo to 3:0. S hostujícími hráči to v tu chvíli nevypadalo příliš růžově. Na nohy je ale hned o minutu později postavil J. Tácha, který přízemní střelou snížil na 3:1. Plavští výrazně ožili a ve 27. minutě se přiblížili na rozdíl jediného gólu. O tuto kontaktní branku se postaral Postl, který opakovanou střelou zamířil přesně pod horní tyčku. Dvoubrankové vedení mohla domácím vzápětí vrátit plavská chyba v útočném pásmu, Beneš se ale proti samostatnému nájezdu jednoho z domácích útočníků vyznamenal. Vyrovnání měl na holi ve 36. minutě Šívr, po rychlé kombinaci v přesilové hře ale mířil pouze do tyčky a na tyčce skončila i další dorážka tohoto hráče o necelou minutu později.

Závěrečná třetina se nesla ve znamení plavské snahy o vyrovnání. Domácí ale hrozili z rychlých brejků a při jednom z nich si dle rozhodčího počínal nedovoleně J. Tácha. Plavští ale oslabení ubránili a ustáli i další soupeřovu přesilovku ve 45. minutě. Poté mírně přeskupili řady, stáhli hru pouze na 2 útoky a dokázali vyprodukovat několik nebezpečných závarů. Skórovat ale nedokázali. Přesně minutu před koncem odvolali brankáře a nasadili k power-play. Pávek ale nastřelil pouze bránícího hráče a domácí poté vyhodili přes všechny čáry. Rozhodčí ale překvapivě neodpískali zakázané uvolnění a domácí vzápětí dopravili míček do prázdné plavské branky. Hosté samozřejmě vehementně protestovali, rozhodčí svůj verdikt nakonec překvapivě změnili a branku neuznali. Vhazovalo se ale ve středovém kruhu, což znamenalo že plavští přišli o útočné pásmo a přestože se ještě pokusili o další nápor, vyrovnat se jim už nepodařilo. Sérii má tak lépe rozehranou Long Cash.