Extraliga AHbK 2009/2010 - 13. kolo

16.01.2010 11:45 HBC PLAV - HC Krasejovka

Výsledek 6 : 8
Třetiny 1:1 3:2 2:5
Střely na branku 38:37 (9:12;16:9;13:16) Zásahy brankářů 29:32 (11:8;7:13;11:11)

B SOKOLÍK Miroslav     1   -

K prvnímu utkání roku 2010 nastoupil HBC Plav proti Krasejovce. A protože o den později bylo na programu plavských hokejbalistů odložené utkání z minulého týdne proti Pekárenské, čekal je hodně náročný víkend.

Utkání s úřadujícím mistrem AHbK nabídlo kvalitní podívanou. Úvod ukátní patřil spíše hostům z Krasejovky, domácí obraně podle očekávání působili problémy zejména bratři Uhlířové. Z. Uhlíř měl také na svědomí úvodní gól utkání v 7. minutě, jehož střelu v přesilové hře dorazil do Benešovy sítě Babka. Poté několikrát zahrozili i domácí, kteří se snažili vycházet ze zabezpečené obrany, ze které vyráželi do nebezpečných protiútoků. Výborný brankář Vojta ale dlouho odolával. Plavští se tak vyrovnání dočkali až v závěrečné minutě úvodní části, kdy nejprve Z. Tácha ani nadvakrát neuspěl, poté ale ještě míček znovu vybojoval a jeho přihrávku zpoza branky uklidil pod horní tyčku Kopic.

Druhá třetina začala v režii domácích. Ti si nejprve v několika šancích vylámali zuby na brankáři Vojtovi, ale ve 27. minutě prokázal v přesilovce patřičný důraz Postl a přece jen dotlačil míček do sítě. Ve 33. minutě se ve schrumáži nejlépe zorientoval M. Tácha a domácí vedli 3:1. Hosté poté výrazně přidali, a tak si na nedostatek práce nemohl stěžovat ani plavský brankář Beneš. Uhodilo ale znovu na straně druhé. Ve 35. minutě unikl Z. Tácha a přesnou střelou zvýšil na 4:1. Tříbrankové vedení ale domácím dlouho nevydrželo, vzápětí totiž vypálil zpoza obránce Z. Uhlíř a jeho švih skončil v levém horním růžku Benešovy branky. V závěrečné minutě druhé třetiny se plavskou obranou prodral znovu Z. Uhlíř a nedal Benešovi šanci. Po dvou třetinách byl tedy stav 4:3.

Vyrovnání přišlo ve 45. minutě, kdy se po ostřelování domácí branky nakonec hosté dostali i k dorážce z bezprostřední blízkosti. Domácí se ale ještě jednou dostali do vedení. Stalo se tak v 51. minutě, kdy Pávek střelou od modré využil toho, že měl brankář Vojta zakrytý výhled. V 54. minutě přišla druhá přesilovka Krasejovky a bylo znovu vyrováno. Rozhodnutí přišlo v 56. minutě. To Beneš zmenšil Z. Uhlířovi střelecký úhel, ten ale místo střely volil přihrávku na R. Uhlíře a na toho zívala odkrytá branka. Tento gól domácí poněkud rozhodil, a tak vzápětí vzniklo v jejich obraně okénko, které milimetrovou střelou, která se za bezmocného Beneše odrazila od tyčky, nepotrestal nikdo jiný než Z. Uhlíř. Domácí se ale ještě nevzdali, 40 sekund před koncem snížil Pávek a mnoho nechybělo aby se v závěrečné power play dočkali vyrovnání. Pávkova střela ale minula svůj cíl o několik málo centimetrů. Společně se závěrečným klaksonem pak hosté do prázdné branky své vítězství pečetili. Domácí tak ve velmi zajímavém utkání prohráli 6:8.