Extraliga AHbK 2009/2010 - 12. kolo (dohrávka z 9.1.2010)

17.01.2010 10:30 HCP Pekárenská - HBC PLAV

Výsledek 3 : 11
Třetiny 1:3 1:3 1:5
Střely na branku 38:59 (12:22;11:21;15:16) Zásahy brankářů 48:35 (19:11;18:10;11:14)

B TÁCHA Pavel   1 6   -

Den po náročném utkání s Krasejovkou odcestovali plavští hokejbalisté na nepříliš oblíbené velké hřiště na Dobré Vodě, aby tam sehráli dohrávku 11. kola Extraligy AHbK proti Pekárenské.

Úvodní dva zákroky v utkání si připsal brankář Beneš. Poté vyrazili na zteč plavští a hned jejich první akce skončila gólem poté, co střelu P. Táchy tečoval za bezmocného Havlína Kopic. O 2 minuty později bylo vyrovnáno, hosté nepokryli před brankou Krále a ten nezaváhal. Poté bylo k vidění několik šancí na obou stranách, postupně ale začínali mít navrch hosté z Plava. Domácí útočníci totiž často propadali v útočném pásmu a tak se plavským hráčům dařilo Pekárenskou velmi často přečíslit. Výsledkem toho nakonec byly dva góly v domácí síti. V 15. prostrčil Kopic míček za obranu na Z. Táchu a ten dlouhým bekhendovým blafákem strhl vedení na plavskou stranu. V závěrečné minutě první části se ze vzduchu jednou rukou "tenisovým forhendem", za který by se nemusel stydět ani Roger Federer, prosadil znovu Z. Tácha a zvýšil na 3:1.

I druhá třetina patřila hokejbalistům z Plava. Ti i nadále svého soupeře přečíslovali a vytvářeli si šance jak na běžícím pásu. Sám před Havlínem dvakrát neuspěl Postl, domácího brankáře nepřekonal ani Kopic a odkrytou branku minul M. Tácha. Střelecký prapor tak držel kanonýr Z. Tácha, který se prosadil ve 26. a 34. minutě. Domácí vykřesali alespoň jiskřičku naděje ve 37. minutě, kdy se podruhé v utkání trefil hokejista Václav Král. Klid na plavské hokejky ale vrátil ve 40. minutě Postl, který dostal od Z. Táchy přihrávku zpoza branky a prostřelil Havlína.

V závěrečné třetině si plavští pozorně hlídali svůj čtyřbrankový náskok. Ten mohli navýšit ve 46. minutě, kdy dostali výhodu přesilové hry. Svého soupeře nepustili celé dvě minuty z obranného pásma, ale skórovali až těsně po skončení přesilovky. Autorem branky byl Pávek. Po tomto gólu domácí zřejmě definitivně rezignovali, a tak plavští v závěrečné desetiminutovce své vedení ještě bohatě navýšili. V 50. a 52. minutě se dvakrát prosadil důrazný M. Tácha, který svým důrazem donutil Pekárenskou prakticky ke dvěma "vlastencům". V 54. minutě zakončil kombinaci se Z. Táchou desátým gólem Kopic a v 58. minutě se svého gólu dočkal i Bartizal. Minutu a půl před koncem sice Pekárenská snížila, to už ale plavským hráčům příliš vadit nemuselo. Místo očekávaného tuhého boje totiž zvítězili jednoznačně 11:3.