Extraliga AHbK 2009/2010 - 11. kolo

05.12.2009 11:45 HBC PLAV - SK Dobrá Voda

Výsledek 8 : 1
Třetiny 1:0 4:0 3:1
Střely na branku 38:28 (10:12;13:5;15:11) Zásahy brankářů 27:30 (12:9;5:9;10:12)

68 POSTL Josef 1 2 2 2 -

V posledním mistrovském utkání roku 2009 přivítal HBC Plav na svém hřišti Dobrou Vodu. Domácí se k utkání scházeli poněkud "krkolomě", neboť v nedalekém Roudném probíhal tradiční turnaj s názvem Šmíd bandy cup, kterého se někteří plavští hráči také zúčastnili, a tak dorazili až těsně před úvodním buly. Postl a Trněný navíc byli z úvodu utkání omluveni a nastoupili až v závěru první třetiny.

I v šesti hráčích do pole začali plavští aktivně a hned v 1. minutě mohl skórovat Kopic. Co se nepovedlo jemu, podařilo se ve 4. minutě Lonsmínovi, jehož střela od modré prošla až do sítě. Poté se hra vyrovnala a několik šancí soupeře musel řešit plavský brankář Beneš. V závěru třetiny dorazili i opozdilci Trněný a Postl a tak zbytek utkání mohli domácí hrát na klasické dvě čtyřky.

V úvodu druhé třetiny dohrávali plavští přesilovku, Pávek vypálil od modré, brankář sice střelu kryl, ale odražený míček se nakonec trochu šťastně zatoulal do sítě. To byla voda na plavský mlýn. Ve 23. minutě zachytil Postl soupeřův pokus o vyhození, udržel útočné pásmo, vystřelil a domácí vedli 3:0. Ihned po vhazování napřáhl z dálky Z. Tácha a jeho plachtící projektil překvapil všechny včetně brankáře Dobré Vody. Domácí byli i nadále při chuti a svého soupeře přehrávali. Gólové odměny se dočkali ve 34. minutě, kdy unikl kanonýr Z. Tácha a elegantním "Forsbergem" zvýšil na 5:0.

I závěrečná třetina patřila domácím. Hosté nestíhali, neboť se jako obvykle více než na hru soustředili na protestování proti čemukoliv a pomáhali si nedovolenými zákroky. A domácí v přesilovkách trestali. Ve 41. a 48. minutě dvakrát skóroval Pávek a další přesilovku  využil v 53. minutě Z. Tácha. Pět a půl minuty před koncem přišli ke slovu i hosté, když střelu z dálky tečoval Postl a překvapil Beneše, který tak trochu nešťastně přišel o svou druhou letošní nulu. Na plavském vítězství to ale nemohlo nic změnit, domácí svého soupeře zdolali v poměru 8:1.