5 SRBENÝ Tomáš   1 1   - 20 KOPIC Petr   1 2
18 LONSMÍN Pavel     3 2 - 99 TÁCHA Zdeněk 4 3 4
19 PÁVEK Karel 1 6 2 TS -
68 POSTL Josef 1 2 4   -

V předposledním mistrovském utkání roku 2009 přivítal HBC Plav osmé mužstvo extraligové tabulky TSTV.

Plavští začali poměrně dobře. Hned v první minutě byl zasažen vysokou holí v obličeji P. Lonsmín a domácí měli výhodu přesilové hry. V jejím závěru našel Pávek před brankou Trněného a ten pohotově otevřel skóre. Domácí měli i nadále převahu a v 11. minutě se radovali podruhé. Pávek tentokrát oslovil před brankou číhajícího mladíka M. Táchu, ten si tváří v tvář brankáři Havlovi počínal jako starý mazák a bekhendem zavěsil míček pod horní tyčku. V 15. minutě opět plavští využili přesilovku, přesnou střelou se prezentoval Z. Tácha. Nápor domácích pokračoval, v 18. minutě napřáhl Trněný a vymetl pavučinku v Havlově brance. Vzápětí domácí předvedli další rychlou akci a Z. Tácha blafákem přidal pátý plavský gól. V závěru třetiny mohli přijít ke slovu i hosté, Beneš ale Klímův samostatný nájezd zlikvidoval.

I ve druhé třetině se hra odehrávala převážně v obranném pásmu TSTV. Na gól jsme ale museli počkat až do 28. minuty, kdy celá domácí čtyřka předvedla kombinační akci na 1 dotek a Postl prostřelil Havla. O 2 minuty později přišel o čisté konto i plavský brankář Beneš, když jej zaskočilo nahození hostujících hráčů, které těsně před ním někdo tečoval. Vzápětí ale vyslal Postl do sóla Z. Táchu a ten povedeným blafákem završil hattrick. V 38. minutě dosáhl hattricku i Trněný, který se natlačil do střelecké pozice a zamířil přesně mezi Havlovy betony.

V úvodu závěrečné třetiny předvedli plavští další zámek a na jeho konci zvýšil Z. Tácha na 9:1. Poté přišli ke slovu hosté. Ve 46. minutě zastavil unikajícího Beneše Pávek nedovoleně a rozhodčí Ždiarský nařídil trestné střílení. Následný souboj jmenovců Benešů ale vyzněl lépe pro plavského brankáře. Hosté se o 2 minuty později přece jenom dočkali, když z dalšího brejku překonal Beneše rychlík Klíma. V 55. minutě přišla třetí přesilovka domácích a stejně jako předchozí dvě skončila gólem v Havlově síti. Tvrdou střelou pod horní tyčku se prosadil Pávek. V závěru utkání hráli domácí přesilovku znovu, ale přestože Havla ostřelovali ze všech stran, na skóre se už nic nezměnilo. Plavští tak zvítězili 10:2.