Extraliga AHbK 2009/2010 - 9. kolo

22.11.2009 13:00 The Alpynisch - HBC PLAV

Výsledek 3 : 6
Třetiny 0:1 1:3 2:2
Střely na branku 33:38 (10:11;11:15;12:12) Zásahy brankářů 32:30 (10:10;12:10;10:10)

68 POSTL Josef   1 2   -

V 8. kole Extraligy AHbK nastoupil HBC Plav proti mužstvu The Alpynisch a letos poprvé mohl využít i služeb rekonvalescenta Říhy, který se v říjnu podrobil operaci kotníku.

Od úvodních minut bylo jasné, jakým směrem se bude utkání ubírat. Alpynisch se zatáhl před vlastní branku a plavští jeho obranný val dobývali sice vytrvale, ale víceméně neúspěšně. Jedinou výjimkou byla 5. minuta a střela plavského kapitána Pávka, která si cestu do sítě přece jenom našla. Domácí i nadále vytrvale bránili, pokud se jim ale naskytla příležitost, vyráželi do rychlých protiútoků. Žádný ale do úspěšného konce nedotáhli, a tak na světelné tabuli svítilo po první části skóre 0:1.

Ve 22. minutě zakončil spolupráci s Postlem Z. Tácha a hosté vedli 2:0. Ve 28. minutě plavští ztratili míček na útočné modré, domácí svůj protiútok tentokrát do úspěšného konce dotáhli a snížili na 1:2. Rychlou odpověď si přichystal Pávek, který měl před sebou po akci M. Táchy odkrytou branku. V 38. minutě unikl po pravém křídle Z. Tácha, dvakrát se snažil přihrát před branku Kopicovi, míček se ale od domácí obrany vždy vrátil zpět k němu, a tak jej Z. Tácha nakonec sám dopravil až do sítě.

Kdo čekal, že závěrečná třetina bude pouze formalitou, mýlil se. Domácí totiž hned v úvodu využili přesilovku, a když v 48. minutě zakončili další protiútok třetím gólem v Benešově síti, bylo zaděláno na drama. To se ale nakonec nekonalo. V 54. minutě totiž unikl po pravém křídle M. Tácha a svůj nájezd zakončil úspěšným blafákem. Tentýž hráč se trefil ještě jednou v závěrečné minutě, když přesnou střelou do levého horního růžku zakončil přečíslení tři na dva. Utkání tak skončilo plavským vítězstvím 6:3, přihlížející diváky ale svou úrovní asi příliš nenadchlo.