Extraliga AHbK 2009/2010 - 3. kolo

03.10.2009 11:45 HBC PLAV - HCP Pekárenská

Výsledek 4 : 5
Třetiny 1:4 3:0 0:1
Střely na branku 38:41 (14:13;11:14;13:14) Zásahy brankářů 36:34 (9:13;14:8;13:13)

68 POSTL Josef  1   2 2 -

Ve 3. kole Extraligy AHbK přivítal HBC Plav hokejbalisty Pekárenské. Díky špatnému začátku a neproměňování vyložených šancí utrpěl druhou porážku sezóny.

Úvod utkání byl pro domácí jako zlý sen. Už ve 2. minutě se v nepřehledné situaci mezi kruhy nejlépe zorientoval Urbánek a střelou mezi Benešovy betony poslal hosty do vedení. Ve 4. minutě Beneš vyrazil nahozený míček jenom před sebe a Pekárenská se radovala podruhé. V 6. minutě mohl snížit Z. Tácha, tváří v tvář Havlínovi ale neuspěl. Skóre se tak znovu měnilo na druhé straně, ze schrumáže před brankou vyšel opět jako vítěz Urbánek, který poslal míček do horního růžku Benešovy branky a domácí byli zralí na ručník. V 15. minutě nechal vyniknout Havlína Kopic, vzápětí se ale přece jen prosadil střelou z levého křídla Z. Tácha, který snížil na 1:3. Závěrečná minuta patřila opět hostujícím hráčům, kteří přidali čtvrtou branku.

Ve druhé třetině domácí přidali a k vidění tak byl velmi kvalitní hokejbal, a to zásluhou obou mužstev. Ve 22. minutě využil přesilovku střelou přes Havlínovu lapačku Z. Tácha, ve 29. minutě zamířil do stejného místa Kopic a domácí prohrávali už jen o gól. Ani hosté nezůstávali pozadu, Beneš v plavské brance se ale rozchytal k velmi dobrému výkonu a míček za svá záda pustit nehodlal. Ve 31. minutě zastavil pronikajícího soupeře nedovoleně Postl a domácí mohli být rádi, že rozhodčí nenařídili trestné střílení, a že Postl obdržel pouze dvouminutový trest. Následné oslabení plavští přečkali a ve 35. minutě se dočkali vyrovnání, když se po sérii dlouhých přihrávek podél Havlínova betonu trefil Postl.

Rozuzlení tak musela přinést až závěrečná třetina. V jejím úvodu se vyznamenal Beneš, který domácí zachránil po chybě v rozehrávce. Poté si několik šancí vypracovali domácí, střela Z. Táchy ale olízla pouze tyčku a M. Tácha zblízka mířil pouze do Havlína. Tyčka poté zvonila po Králově střele i za Benešem, stav ale zůstával stále nerozhodný. Rozhodnutí nakonec přišlo v 54. minutě. Domácí na jedné straně neuspěli, vzápětí přišel rychlý protiútok Pekárenské a výborně sehrané přečíslení tři na dva znamenalo vítězný gól. Domácí se samozřejmě nevzdali, ale neuspěli ani v závěrečné power-play. Svému soupeři tak podlehli těsně 4:5.