5 SRBENÝ Tomáš   1 3   - 99 TÁCHA Zdeněk 3   2
18 LONSMÍN Pavel   1 2 2 - B BARTIZAL Martin 1   3  2
19 PÁVEK Karel   1 3   -
68 POSTL Josef   1 2 4 -

V 2 .kole extraligy AHbK narazili plavští hokejbalisté na hráče z Nového Vráta. Došlo tak na reprízu loňského čtvrtfinále play off.

V úvodu utkání byli mírně aktivnější hosté z Plava. Ve druhé minutě olízla Kopicova střela horní tyčku Dobrovolného branky, vzápětí ale mnoho nechybělo, aby se do přečíslení dva na jednoho dostali domácí. Ve 4. minutě se do dobré šance dostával Z. Tácha, byl zastaven nedovoleně, plavští toho ale v přesilovce moc nevymysleli. Uhodilo až těsně po jejím skončení, kdy Lonsmínovu střelu od modré dorazil do sítě důrazný mladíček M. Tácha, který tak zaznamenal svůj premiérový gól v extralize. Poté několikrát zahrozili bojovní domácí a nakonec také přišlo vyrovnání. V 15. minutě plavští nedokázali vyhodit míček ze svého obranného pásma a následný obrovský závar před Benešem skončil vyrovnávacím gólem. O minutu později mohli jít domácí dokonce do vedení, Beneš ale střelu mířící do odkryté branky výborně zneškodnil.

Druhá třetina patřila hokejbalistům z Plava, i když na skóre se to dlouho neprojevovalo. Mohla za to jednak vychýlená muška plavských střelců a jednak také pozorný brankář Dobrovolný. Drtivý tlak předvedli hosté v přesilovce přesně v polovině utkání, výsledkem ale byly pouze tyčky, které se rozezvučely po střelách Postla a Pávka. Plavští se gólové odměny nakonec přece jenom dočkali. Stalo se tak v další přesilovce, kdy z vrcholu kruhu zamířil přesně k tyčce Kopic. O dvě minuty později se skóre měnilo znovu. Autorem branky byl Bartizal, jehož nahození se do sítě dostalo poněkud krkolomě odrazem od jednoho z domácích hráčů. V 39. minutě přišel další šťastný plavský gól, domácí si totiž Táchovu přihrávku srazili opět do vlastní sítě.

Stav 4:1 dodával před třetí třetinou hostujícím hráčům přece jen trochu potřebného klidu. Plavské hráče nerozhodila ani dvě slepená vyloučení P. Lonsmína a Postla a dlouhé oslabení celkem s přehledem ubránili. Nerozhodil je ani Bartizalův trest ve 47. minutě. Naopak ve vlastním oslabení unikl Z. Tácha a blafákem zvýšil na 5:1 pro hosty. V 51. minutě putovali na trestnou lavici Němec a Postl a hra tři na tři více vyhovovala hokejbalistům z Plava. Z. Tácha s Pávkem dokázali před Dobrovolným roztočit pořádný kolotoč a Tácha přetavil Pávkovu přihrávku v šestý plavský gól. Poslední slovo nakonec patřilo M. Táchovi, který byl tedy prvním i posledním střelcem utkání. Plavští si tak po vítězství 7:1 připsali letošní první 2 body.