I. liga AHbK 2009/2010 - 19. kolo (dohrávka z 6.2.2010)

06.03.2010 10:30 SK Dobrá Voda "B" - HBC PLAV "B"

Výsledek 5 : 2
Třetiny 2:0 0:1 3:1
Střely na branku 31:37 (12:12;5:13;14:12) Zásahy brankářů 35:26 (12:10;12:5;11:11)

20 KOCOUREK Lukáš   1 0 2

K poslednímu utkání základní části I. ligy AHbK nastoupili hokejbalisté plavského "B" mužstva na Dobré Vodě proti místnímu "béčku".

První třetina se plavským hráčům příliš nepovedla. Na velkém dobrovodském hřišti se jako obvykle poněkud hledali, a když už si připravili střeleckou příležitost, mířili většinou do připravené lapačky domácího brankáře. To domácí na druhé straně sice také nepředváděli žádný extra oslnivý výkon, ale v 5. a 20. minutě předvedli, jak má vypadat důraz před brankou a po dvou dorážkách z bezprostřední blízkosti získali dvoubrankové vedení.

Ve druhé třetině hosté přidali, na skóre se to ale dlouho neprojevovalo. Domácí brankář několik plavských šancí ustál, několikrát plavští mířili mimo. Gólu se hosté nakonec přece jenom dočkali, ale nadřeli se na něj více než dost. Nejprve totiž Vazda mířil do tyčky, poté střílel Kocourek, aby odražený míček přece jen poslal do sítě Jiříček. Další branky jsme se ale ve druhé části nedočkali, a to také proto, že hosté nevyužili 2 přesilové hry.

Vyrovnání jsme se dočkali ve 45. minutě, kdy se do šance prodral rychlík Bartizal a tentokrát nezaváhal. O 2 minuty později ale odešel na trestnou lavici Kocourek a domácí ukázali, jak je jednoduché využít přesilovku, když nahození od modré před brankou za bezmocného Pivce tečoval jeden z domácích útočníků. Definitivní hřebíček do plavské rakve zatloukli domácí v 52. minutě, kdy jim vyšel rychlý protiútok a míček proklouzl mezi Pivcovými betony. Hosté se sice ještě nevzdali, dvě a půl minuty před koncem nasadili ke hře bez brankáře, ale nakonec inkasovali do prázdné branky pátý gól. Plavští tak zakončili základní část porážkou 2:5.