I. liga AHbK 2009/2010 - 18. kolo

30.01.2010 10:30 HBC PLAV "B" - HC Rebels

Výsledek 3 : 1
Třetiny 0:1 1:0 2:0
Střely na branku 31:38 (12:13;9:10;10:15) Zásahy brankářů 37:28 (12:12;10:8;15:8)

20 KOCOUREK Lukáš   1 1

Ve šlágru 18. kola 1. ligy AHbK přivítalo plavské "béčko" leadera tabulky mužstvo HC Rebels a svedlo s ním dramatickou bitvu se šťastným koncem.

První třetina nabídla kvalitní hokejbal. Obě mužstva se prezentovala dobrým pohybem a každou akci se snažila zakončit střelou. V první desetiminutovce byli aktivnější hosté, ale plavský brankář Pivec byl bezchybný. Ve druhé desetiminutovce pro změnu častěji útočili domácí, ale i hostující brankář byl pozorný, a tak na ukazateli skóre stále svítily dvě nuly. Jediné branky jsme se dočkali v 17. minutě, kdy hostům vyšel milimetrový pas z vlastního obranného pásma na útočnou modrou a tento rychlý protiútok dokázali zakončit přesnou střelou.

Ve druhé třetině se poněkud přitvrdilo, takže ubylo pěkných útočných akcí, zato se začala řádně zaplňovat trestná lavice, která prakticky nevychladla. Během druhé části se na ní vystřídalo 5 hostujících a 2 domácí hráči. Domácím se přesilovky dlouho příliš nedařily, naopak mnoho nechybělo aby po samostatném nájezdu Brože sami neinkasovali. Pivec ale odolal a tak se ve 33. minutě přece jen prosadil Vazda a bylo vyrovnáno.

V závěrečné části emoce opadly a obě mužstva se snažila převážit jazýček vah na svou stranu. Více šancí si připravili hosté, výborný Pivec v plavský brance ale své mužstvo několikrát podržel. I domácí se ale snažili vstřelit vítěznou branku a v 57. minutě se jim to nakonec podařilo. To se do útočného pásma prodral Jiříček a ač se kousek za modrou dostal do klinče s bránícím obráncem, dokázal nakonec vystřelit a jeho projektil skončil přesně v levém horním růžku hostující branky. Rebels to samozřejmě nevzdali, v závěrečné minutě odvolali brankáře, k míčku se ale dostal Vazda vyvezl ho do středního pásma a z poloviny hřiště zamířil do prázdné branky. Domácí tak vydřeli cenné dva body.