I. liga AHbK 2009/2010 - 3. kolo

26.09.2009 13:00 HBC Stoupa - HBC PLAV "B"

Výsledek 3 : 8
Třetiny 0:3 1:4 2:1
Střely na branku 30:40 (8:13;9:14;13:13) Zásahy brankářů 32:27 (10:8;10:8;12:11)

20 KOCOUREK Lukáš 1 1 2    -

Ve 3. kole I. ligy AHbK nastoupilo plavské "béčko" na Dobré Vodě proti Stoupovi.

A začalo hezky zostra. Už ve 2. minutě otevřel skóre Jiříček a ve 4. minutě pohotový T. Lonsmín vstřelil ve svém premiérovém utkání velmi rychle svůj premiérový gól. I nadále se hrálo převážně před domácí brankou a v 15. minutě přišel třetí gól v síti Stoupy. Postaral se o něj Novotný, který v přesilovce prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

Ve druhé třetině začali hrát domácí trochu ofenzivněji, ve 23. minutě ale zapomněli na zadní vrátka, Novotný z otočky našel na útočné modré Fendeka a ten se střelou nad brankářovu lapačku nemýlil. Poté hra upadla do průměru a k vidění byla spousta nepřesností. Ke slovu se nakonec dostali domácí, kteří v 32. minutě snížili. V 35. minutě si protáhl střídání Kocourek, naběhl si na přihrávku J. Táchy a pohodlně zvýšil na 5:1 pro hosty. Domácí na to reagovali řádným přitvrzením hry, vysloužili si tak dva dvouminutové tresty a plavští obě vyloučení potrestali. Nejprve se prosadil J. Tácha a vzápětí zamířil přesně do horního růžku Jiříček.

Hned v úvodu závěrečné části předvedla trojice T. Lonsmín, Sokolík, P. Tácha ukázkové přečíslení tři na jednoho a P. Tácha do prázdné branky zvyšoval už na 8:1 pro plavské hráče. Na hřišti se stále jiskřilo a domácím se ve 46. minutě podařilo snížit. Ve 49. minutě neunesl tíhu okamžiku domácí Šafránek a byl s trestem do konce utkání odeslán předčasně do sprch. Poté se hra uklidnila, domácí sice ještě snížili, ale poslední desetiminutovka se dohrávala už jenom z povinnosti. Plavští tak zvítězili 8:3.