1. liga AHbK - 2023/2024- finále play off - 3. utkání

07.03.2024 14:30 HC Čejkovice - HBC PLAV

Výsledek 2 : 5
Třetiny 0:1 1:3 1:1
Střely na branku 37:35 (12:8;9:14;16:13) Zásahy brankářů 30:35 (7:12;11:8;12:15)

19 PÁVEK Karel 1   1   -

Ke třetímu utkání finálové série odcestovali plavští hokejbalisté do Čejkovic a jejich sestava trochu připomínala lazaret, protože několik hráčů ze zdravotních důvodů nastoupit nemohlo a několik dalších nastoupilo se sebezapřením. I domácí se museli potýkat s citelnou absencí, protože kvůli zranění nemohl nastoupit Valek.

Možná i proto se úvodní čejkovický kolotoč tentokrát nekonal a nepatrně více ze hry měli hosté z Plava. Jak už to v souboji těchto mužstev bývá zvykem, hrál se rychlý hokejbal plný  osobních soubojů. Šance se tak rodily hodně ztěžka a když už se nějaká objevila, byli na místě pozorní brankáři. Prvního gólu jsme se dočkali v závěru první třetiny, kdy se do ojedinělého přečíslení dvou na jednoho dostal M. Tácha se Sokolíkem, oba zmiňovaní si vyměnili míček a M. Tácha otevřel skóre.

Do druhé části vstoupili lépe domácí. Ve 22. minutě uspěl v souboji jeden na jednoho Ruso a přesnou střelou nedal Benešovi šanci. Vítr z plachet domácím sebral ve 27. minutě Ferdan, který tečoval střelu M. Táchy a poslal do vedení opět hosty. O tři minuty později pak přišly další skvělé okamžiky plavských hokejbalistů. Nejprve se pohotovou střelou z prostoru mezi kruhy prosadil Pávek, vzápětí Ferdan udržel modrou čáru, Pávek ml. s Uhlířem najednou zůstali před soupeřovou brankou zcela osamoceni a Uhlíř nezaváhal. Zbytek druhé části se dohrával převážně v režii plavských hokejbalistů, na skóre se ale už nic nezměnilo.

V závěrečné části hosté drželi svůj tříbrankový náskok a snažili se držet domácí hráče na uzdě. To se jim dařilo až do 52. minuty, kdy si domácí vytvořili tlak a podařilo se jim snížit. O tři minuty později ale putoval na trestnou lavici R. Plášil a hosté přesilovku po gólu M. Táchy využili. A protože další zdramatizování utkání nepřipustili, mohou se radovat z cenného vítězství.