14 FERDAN Jiří   1 -2   - 92 TÁCHA Zdeněk   2 -3
19 PÁVEK Karel 1 2 -1   - B KOPIC Petr   0
73 LONSMÍN Tomáš 1 1 -1 - B PÁVEK Karel ml. -1
B SOKOLÍK Miroslav     -2   -
B POSTL Dominik 1 1 -2   -

Na svatého Martina do Plava dorazili hokejbalisté z Čejkovic a byli jsme tak svědky tradičního hokejbalového El Classica.

To podle očekávání nabídlo oboustranně výborný hokejbal. O něco aktivněji začali domácí, kteří hned v úvodu několikrát nebezpečně prověřili Zavřela v čejkovické brance. Ten však odolal a při signalizovaném vyloučení plavského hráče přízemní střelou udeřil hostující Ruso. Do několika nadějných situací se poté dostal Postl, na skóre se ale nic nezměnilo. A protože i Beneš v domácí brance ustál několik ošemetných situací, skončila první třetina výsledkem 0:1.

Nástup do druhé části se lépe vydařil domácím. Ve 24. minutě Ferdan našel před brankou Hakla a ten konečně odčaroval hostujícího brankáře. O dvě minuty později hráli plavští přesilovku, Pávek nabil na volej Postlovi a ten utěšenou střelou pod horní tyčku poslal domácí do vedení. Hosté odpověděli o tři minuty později, kdy Ruso z dorážky potrestal plavskou liknavost při rozehrávce. Plavští ale hráli výborně, ve 36. minutě vyhrál Z. Tácha buly a Pávek procedil míček za Zavřelova záda.

Do závěrečné části tak plavští vstupovali s jednobrankovým náskokem. Ten vydržel až do 50. minuty, kdy domácí skvěle sehráli přesilovku a Hakl po nezištné Postlově přihrávce zvýšil na 4:2. V tu chvíli se zdálo, že by plavští mohli utkání dovést k vítězství. Leč zdání klamalo. Hned o minutu později z pravého křídla vypálil střelecky disponovaný Ruso a snížil. A než se domácí vzpamatovali, po dalších dvou střelách z ničeho nic prohrávali 4:5. Tato hrůzostrašná dvouminutovka s plavskými hráči otřásla, ale vzdát se nehodlali. A dočkali se v 56. minutě, kdy se střela T. Lonsmína z voleje zastavila až v síti a bylo tak znovu vyrovnáno. O minutu později pak přišel rozhodující moment celého utkání. To všichni očekávali odpískané zakázané uvolnění, rozhodčí ale kvůli domnělé teči nechali pokračovat ve hře a hosté zkoprnělost domácích hráčů okamžitě potrestali. V závěrečné minutě to pak plavští samozřejmě zkusili bez brankáře a Hakl trefil horní tyčku. I v další situaci se do šance protlačil Hakl, Zavřel ale jeho pokus zneškodnil. V poslední sekundě pak tečku za utkáním udělali hosté a střelou do prázdné branky stvrdili své vítězství.