15.10.2023 14:30 HC Čejkovice - HBC PLAV

Výsledek 3 : 4
Poznámka po prodloužení Prodloužení 0:1
Třetiny 1:1 1:1 1:1
Střely na branku 34:31 (8:12;15:9;11:6;0:4) Zásahy brankářů 27:31 (11:7;8:14;5:10;3:0)

73 LONSMÍN Tomáš 2 1 3   -

V neděli 15. října odcestovali plavští hokejbalisté do Čejkovic, aby se tam v "El Clásicu" utkali s domácími hokejbalisty.

Ani jedno z mužstev nenastoupilo v kompletní sestavě a možná i proto byl úvod utkání opatrnější, než bývá zvykem. O něco lépe do utkání přece jen vstoupili hosté z Plava a za svou aktivitu byli odměněni v 10. minutě, kdy si na kolmici T. Lonsmína naběhl Havlín a svůj útočný výpad zakončil přesnou střelou mezi Zavřelovy betony. Domácí odpověděli o dvě minuty později, kdy se z prostoru mezi kruhy trefil P. Zavřel. Ve zbytku úvodní části se iniciativa střídala na obou stranách, na skóre se ale nic nezměnilo.

Do druhé třetiny opět o něco lépe vstoupili hosté a ve 26. minutě se po vyhraném vhazování znovu dostali do vedení poté, co T. Lonsmín od modré propálil vše, co mu stálo v cestě. Čejkovická odpověď opět byla velice rychlá. Ve 28. minutě totiž plavští nepřesnou přihrávkou ve středním pásmu poslali do protiútoku R. Plášila ml. a ten dokázal procedit míček za Benešova záda. Druhá polovina druhé části patřila domácím, kteří si před Benešem vytvořili několik nebezpečných závarů, plavský brankář ale chytal výborně a míček za svá záda nepustil.

V závěrečné části tempo hry udávali převážně domácí a svůj nápor korunovali ve 46. minutě, kdy se poprvé v utkání dostali do vedení. Ani toto vedení ale nevydrželo dlouho. V 52. minutě ve zkrácené přesilovce se Pávkovi otevřel prostor ke střele a plavský kapitán dokázal Zavřela propálit. Tři minuty před koncem hosté hráli další přesilovku, v dobré šanci se zjevil Ferdan, ale mířil těsně vedle odkryté části branky. Poslední minuta pak zase patřila domácím, nicméně hosté se zuby nehty ubránili a utkání tak dospělo do prodloužení.

To jednoznačně patřilo hokejbalistům z Plava. V prvních dvou velkých šancích ještě T. Lonsmín a Pávek ml. neuspěli, v 63. minutě ale po přečíslení dvou na jednoho a Pávkově pasu před branku T. Lonsmín dosáhl na míček rychleji než brankář Zavřel a byl z toho vítězný gól. Plavští tak v Čejkovicích vyválčili cenné dva body.