1. liga AHbK 2023/2024 - semifinále play off o 3. místo - 2. utkání

14.04.2024 09:00 HBC RAMS - PLAV "B"

Výsledek 2 : 6
Třetiny 1:1 0:1 1:4
Střely na branku 32:36 (8:11;10:12;14:13) Zásahy brankářů 30:30 (10:7;11:10;9:13)

88 STEHLÍK František     0   - 93 JIŘÍČEK Miroslav   -1

Hokejbalisté plavského "béčka" zvládli i druhé semifinálové utkání proti mužstvu HBC RAMS a postupují tak do finálového duelu, kde se střetnou s Apači z Adamova.

Utkání začalo celkem opatrně, obě mužstva sice soupeřova brankáře několikrát prověřila, ke změně skóre to ale nevedlo. V 8. minutě dostali plavští výhodu přesilové hry, a přestože ji nesehráli vůbec špatně, gólu se nedočkali. První branku tak vstřelili domácí. Stalo se tak po vhazování v útočném pásmu, kdy Petrášek přímo z buly vystřelil, Pivec míček pouze vyrazil k Salvovi a ten se z dorážky nemýlil. Domácí odpověděli téměř vzápětí naprosto stejnou mincí, když Vazda vyhrál buly na Bartizala a ten našel skulinku mezi Vyžrálkovými betony. První část tak skončila nerozhodně 1:1.

I druhá část byla vyrovnaná. Obě mužstva si připravila několik nebezpečných závarů, nicméně oba brankáři byli bezchybní. Skóre se změnilo až ve 34. minutě, kdy se po levé straně prohnal Postl a střelou na bližší tyčku překvapil Vyžrálka. V úplném závěru třetiny pak ještě zahrozil agilní Bartizal, a protože byl faulován, následovala plavská přesilovka.

Tu hosté na začátku závěrečné třetiny sice nevyužili, nicméně přesně v momentě, kdy vyloučený Šídlo skočil do hry, napřáhl na modré Postl a zamířil přesně. "Berani" odpověděli o minutu později, kdy se jim povedla pěkná kombinační akce a proti zakončení do prázdné branky byl Pivec bezmocný. Klid na domácí hole přinesl ve 49. minutě Postl, který z levého křídla trefil protější horní růžek Vyžrálkovy branky. Domácí se samozřejmě nevzdávali, ale vítr z plachet jim vzal v 57. minutě Růžička, který z dorážky Kopicovy střely zvýšil na 5:2 pro hosty. V samotném závěru pak ještě z rychlého brejku zakombinoval Vazda s Bartizalem a Vazda zakončením do prázdné branky stanovil konečný výsledek 2:6.