1. liga AHbK 2023/2024 - 20. kolo

18.02.2024 10:00 Patrioti Staré Hodějovice - HBC PLAV "B"

Výsledek 1 : 8
Třetiny 0:3 0:2 1:3
Střely na branku 31:51 (10:17;9:20;12:14) Zásahy brankářů 43:30 (14:10;18:9;11:11)

48 STEHLÍK David     0   -

Poprvé v historii odcestovali hokejbalisté plavského "béčka" do Starých Hodějovic, aby se tam na jejich hřišti s novým plastovým povrchem utkali s místními Patrioty.

Začátek utkání patřil domácím. Ti do utkání vstoupili jako uragán, hýřili pohybem a před Benešem si vytvořili několik nebezpečných závarů. Hosté se rozkoukávali o poznání pomaleji a notnou chvíli jim trvalo, než si zvykli si na větší hodějovické hřiště. I přesto se v 9. minutě dostali do vedení poté, co si Postl vyměnil míček s Růžičkou a otevřel skóre. O tři minuty později to byl znovu Postl, kdo mezi kruhy zachytil soupeřovu rozehrávku a tento "námaz" přesnou střelou potrestal. V 15. minutě se k dorážce Růžičkovy střely dostal Pávek a bylo to 0:3. Pro domácí hráče byl tento výsledek hodně krutý, protože opticky byla tato třetina víceméně vyrovnaná.

Druhá třetina už i opticky patřila plavským hráčům. Domácí sice i nadále bojovali a hrozili z rychlých protiútoků, více vzruchu ale přece jen bylo před domácím brankářem Šedou. Ten odolával do 33. minuty, kdy hosté dobře zakombinovali a Růžička z prostoru mezi kruhy mířil přesně. O tři minuty později se ke slovu dostal Jokl, který na červené čáře obral soupeře o míček a z následujícího brejku našel skulinku mezi betony domácího brankáře.

Ve třetí části plavští utkání víceméně kontrolovali. Skóre se dlouho neměnilo a jako první se nakonec prosadili domácí, když se projevilo otřepané "nedáš - dostaneš". Na jedné straně Vazda s Joklem nedokázali dorazit Kopicovu střelu a hodějovičtí z rychlého protiútoku snížili. Rychlou odpověď si připravil Sokolík, který se prohnal po levém křídle a zamířil přesně k tyčce. O minutu později se svižnou střelou z kruhu potřetí v utkání trefil Postl a poslední slovo pak patřilo Růžičkovi, který si narazil míček se Sokolíkem a stanovil konečné skóre 1:8.