18 POSTL Dominik 5 5 13   - 26 ŠICNER František   1
48 STEHLÍK David     1   - 76 VAZDA Radek 2 3
88 STEHLÍK František 1   0   -
HS GAJDOŠ Daniel     0

V 19. kole 1. ligy AHbK nastoupili hokejbalisté plavského "béčka" proti hodějovickým Patriotům a jednalo se o vůbec první vzájemné utkání v historii. Plavští se museli obejít bez rychlonohých útočníků Růžičky a Bartizala a také bez stále zraněného Jiříčka, přesto neponechali nic náhodě a v utkání jednoznačně dominovali.

Domácí začali obrovským náporem. Hned v první minutě třikrát nebezpečně pálil Postl, o chvilku později se do dobré šance dostal Vazda, nicméně hostující brankář Bejdák předvedl několik skvělých zákroků a zejména díky němu zůstalo skóre bezbrankové. Prvního gólu jsme se tak dočkali až v 6. minutě, kdy se po pravém křídle uvolnil Vazda, našel před brankou zcela nekrytého F. Stehlíka a ten se nemýlil. O minutu později mohlo být vyrovnáno, když se hosté dostali do rychlého protiútoku, Pivec ale zachránil. Skóre se tak měnilo na druhé straně poté, co Postlovu střelu Bejdák neudržel a Pávek dorazil míček do sítě. Třetí gól přišel v 17. minutě, kdy do útoku vyrazili rychlí mladíci Postl a Pávek a prvně jmenovaný mířil přesně. Hosté měli v úvodní části několik šancí po rychlých protiútocích, skórovat však nedokázali.

Účet druhé části otevřel ve 24. minutě Kopic, jehož zpoza branky našel Pávek. Ve 29. minutě našel Kopic mezi kruhy zcela volného Postla a jeho střela pod horní tyčku byla nechytatelná. Ve 35. minutě našel Postl před odkrytou brankou Sokolíka a ten zvýšil na 6:0. Poté přišli ke slovu i hosté, konkrétně Pitra, jehož milimetrově přesná střela do pravého horního růžku Pivcovy branky byla výstavní. Poslední slovo druhé třetiny ale zase patřilo domácím. Po rychlé kombinaci nabil Kopic na volej Postlovi a jeho projektil se zastavil až v síti.

I závěrečná část probíhala jasně v režii domácích, kteří navíc zpřesnili mušku a skóre tak začalo velmi rychle narůstat. Ve 42. minutě se k dorážce Postlovy střely dostal Kopic a zvýšil na 8:1. Další góly na sebe nenechaly dlouho čekat. Ve 45. minutě po nezištně Sokolíkově přihrávce zakončoval do prázdné branky Postl a o dvě minuty později Kopic střelou z kruhu zakulatil skóre na desítku. Plavský brankostroj se pak naplno rozjel v poslední desetiminutovce, kdy do hostující sítě padlo dalších pět branek. V 51. minutě se popáté v utkání trefil Postl a o dvě minuty se po Vazdově přihrávce prosadil i sváteční střelec Jokl. Další dva slepené góly přišly v 56. a 57. minutě, kdy se po rychlé akci nejprve trefil Pávek a vzápětí svůj čtvrtý gól v utkání přidal Kopic. Poslední slovo pak patřilo kapitánovi Sokolíkovi, který do sítě usměrnil Kopicovu střílenou přihrávku a stanovil tak konečné skóre 15:1.