06.01.2024 09:00 HBC PLAV "B" - HBC Apache Adamov

Poznámka po prodloužení

Prodloužení

0:1
Třetiny 1:1 0:1 2:1
Střely na branku 36:45 (15:18;10:12;11:14;0:1) Zásahy brankářů 41:33 (17:14;11:10;13:9;0:0)

76 VAZDA Radek 1 1 -1   -

V prvním utkání roku 2024 nastoupili hokejbalisté plavského "béčka" proti Apachům z Adamova a sehráli s nimi výborné a nesmírně dramatické utkání, o jehož vítězi muselo rozhodnout až prodloužení.

Utkání začalo velice svižně. Na jedné straně nejprve neuspěl Růžička a tak udeřili hosté, kteří se prosadili ve 3. minutě po tvrdé Radouchově střele od modré. Plavští se dočkali o šest minut později, kdy na modré napřáhl Kopic a trefil přesně levý horní růžek Hemberovy branky. V následujících minutách se šance střídaly na obou stranách, oba brankáři ale chytali výborně a žádný míček za svá záda nepustili.

I ve druhé třetině jsme viděli svižný hokejbal. Více ze hry měli hosté z Adamova, ale rychlonozí domácí útočníci hrozili z bleskových protiútoků, takže jsme viděli řadu šancí na obou stranách. Prim opět hráli oba brankáři a tak se skóre dlouho neměnilo. Až ve 37. minutě se otevřel prostor před Pavlíkem, ten z prostoru mezi kruhy Pivce přece jen prostřelil a poslal hosty do vedení.

Ani v závěrečné části se obraz hry příliš nezměnil. Hosté chtěli své vedení navýšit a domácí naopak usilovali o vyrovnání. Toho se dočkali v 51. minutě, kdy se před branku natlačil Vazda a dostal míček za jinak výborného Hemberu. Radost domácích ale vzápětí zchladil Kaše, který zůstal před Pivcem trestuhodně sám a střelou pod horní tyčku jej překonal. Do závěrečných minut tak domácí vstupovali s jednobrankovým mankem. V poslední minutě odvolali brankáře, Vazda křížnou přihrávkou nabil na kruh Kopicovi a proti jeho střele z voleje mířící přesně do pravého horního růžku byl Hembera bezmocný. To vše se stalo 19 sekund před koncem.

Utkání tak dospělo do prodloužení, které nemělo dlouhého trvání. Na začátku druhé minuty se totiž uvolnil Šperl a pohotovou střelou rozhodl o tom, že druhý bod si odvážejí hosté z Adamova.