1. liga AHbK 2023/2024 - 5. kolo

14.10.2023 09:30 Monkeys - HBC PLAV "B"

Výsledek 4 : 8
Třetiny 1:2 1:2 2:4
Střely na branku 39:34 (11:12;12:11;16:11) Zásahy brankářů 26:35 (10:10;9:11;7:14)

88 STEHLÍK František     0   -

V 5. kole 1. ligy AHbK nastoupili hokejbalisté plavského "béčka" proti nováčkovi soutěže, mužstvu Monkeys, které poprvé v sezóně představilo zvučnou posilu, kterou nebyl nikdo jiný než hokejový mistr světa Jiří Novotný.

Úvod utkání se kvůli pozdnímu příjezdu brankáře Monkeys nepatrně opozdil, nicméně o něco lépe začali plavští, kteří měli lepší pohyb a několikrát tak ohrozili soupeřovu branku. Prvního gólu jsme se dočkali v 8. minutě, kdy plavští dobře sehráli přesilovku, Kopic uvolnil Pávka a ten mířil přesně nad rameno soupeřova brankáře. Hosté byli při chuti a v 16. minutě se radovali podruhé poté, co obléhání branky zakončil přesnou střelou Postl. Domácí odpověděli o dvě minuty později, kdy se před branku prodral uzdravený kanonýr Frydrych a nadvakrát překonal Beneše.

Začátek druhé třetiny patřil plavským hráčům. Hned v její první minutě Sokolík narýsoval ukázkovou kolmici na Postla a ten se nemýlil. O tři minuty později vyhrál Kopic buly v útočném pásmu a Postlova pumelice skončila přesně pod horní tyčkou. Poté přišli ke slovu domácí. Plavští totiž nechali trestuhodně mnoho prostoru už výše zmiňovanému Novotnému a ten ukázal jak má rychlou a přesnou střelu zápěstím. Ve zbytku druhé třetiny se obě mužstva střídala v iniciativě, ale žádný další gól jsme neviděli, přestože šance si vytvořila obě mužstva.

I do závěrečné části vstoupili lépe plavští. Kopic nabil na volej Sokolíkovi a bylo to 5:2 pro hosty. Monkeys se ale samozřejmě nehodlali vzdát, ve 46. minutě předvedl pěknou akci Novotný a jeho spoluhráč měl před prázdnou brankou lehkou úlohu. Klid na plavské hole vrátil o dvě minuty později Vazda, který napřáhl u levého mantinelu a křížnou střelou zamířil naprosto přesně. Domácí se ještě jednou pokusili o zvrat, v 54. minutě snížili a poté si vytvořili drtivý tlak. V době, kdy se zdálo, že gól v Benešově síti je opravdu na spadnutí ale do přečíslení dvou na jednoho unikli Vazda s Kopicem a Vazda přidal sedmý plavský gól, který utkání definitivně rozhodl. V závěru se pak ještě počtvrté v utkání trefil Postl, který tak stanovil konečné skóre 4:8.