1. liga AHbK 2023/2024 - 3. kolo

30.09.2023 09:00 HBC PLAV "B" - HBC Budweis

Výsledek 4 : 3
Třetiny 1:1 1:3 3:3
Střely na branku 35:47 (12:12;10:17;13:18) Zásahy brankářů 40:30 (11:11;14:9;15:10)

88 STEHLÍK František 1   1 2 -

Ve 3. kole 1. ligy AHbK nastoupili hokejbalisté plavského "béčka" proti Budweisu a museli se potýkat s absencemi v obranných řadách. Zranění totiž ze hry vyřadilo kapitána Sokolíka a k dispozici nebyl ani nemocný Postl.

Začátek utkání přesto patřil plavským hráčům, kteří v úvodu několikrát zahrozili a v největší šanci ležícího brankáře M. Kadiče ani nadvakrát nepřekonal Bartizal. Poté o sobě začali dávat vědět hosté a ti se také v 7. minutě dostali do vedení poté, co střelu F. Kadiče Pivec ještě vyrazil, ale na Hauserovu dorážku už dosáhnout nemohl. Domácí se dočkali v 15. minutě, kdy nenápadnou střelou od modré vyrovnal Šicner.

Druhá třetina patřila hostujícím hokejbalistům. Ti nejprve v 26. a 27. minutě vstřelili dvě slepené branky a když poté v přesilovce potrestali nedisciplinovanost plavských hráčů, bylo skóre už 1:4. Domácí odpověděli téměř vzápětí poté, co Jiříček zpoza branky našel nabíhajícího D. Stehlíka a ten snížil.

V závěrečné části to dlouho na žádné drama nevypadalo. Hosté ve 47. minutě dobře zakombinovali, zvýšili na 5:2 a když o tři minuty později z dorážky přidali šestý gól, zdálo se, že je o osudu utkání rozhodnuto. Leč opak byl pravdou. Ve 49. a 52. minutě se dvěmi utěšenými střelami prosadil do té doby nenápadný Pávek a rázem bylo zase o co hrát. Domácí poté nevyužili přesilovku, ale pokračující tlak ještě vystupňovali hrou bez brankáře a zásluhou F. Stehlíka snížili na jednobrankový rozdíl. Plavští poté brankáře odvolali znovu a mnoho nechybělo, aby se míček dostal před branku k volnému Bartizalovi. Nicméně míčku se nakonec zmocnili hosté a střelou do prázdné branky své vítězství zpečetili.