23.09.2023 14:00 HBC Budweis - HBC PLAV "B"

Poznámka po prodloužení

Prodloužení

1:0
Třetiny 1:1 1:1 1:1
Střely na branku 37:29 (17:7;8:11;11:11;1:0) Zásahy brankářů 26:33 (6:16;10:7;10:10;0:0)

48 STEHLÍK David     -1   - 93 JIŘÍČEK Miroslav   0

Ke druhému utkání sezóny nastoupili hokejbalisté proti bojovnému mužstvu HC Budweis, které bylo po vydařeném vstupu do sezóny hodně nabuzené.

A od úvodního buly to bylo vidět. Hráči Budweis vlétli na plavské hokejbalisty jako smečka hladových vlků a první desetiminutovka probíhala jednoznačně v jejich režii. Hned v úvodní minutě se dostali do vedení a v 10. minutě byl počet střel na branku 10:0. To, že skóre zůstávalo pouze 1:0, byla hlavně zásluha brankáře Pivce, který zlikvidoval několik vyložených šancí. Ve druhých deseti minutách úvodní části se nápor Budweisu přece jen otupil a hra se vyrovnala. A v 15. minutě přišlo vyrovnání, když Pávek narýsoval pěknou kolmici na Postla a ten procedil míček do sítě.

Do druhé části vstoupili náporem plavští, na skóre se to ale nijak neprojevilo. Ve 27. minutě naopak udeřili domácí, kteří výborně sehráli rychlý protiútok a Pivec neměl šanci. Plavská odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. O dvě minuty později totiž z pravé strany vypálil Pávek a míček skončil v síti. Poté se začalo trochu jiskřit. Plavští nejprve hráli přesilovku a přestože brankáře Kadiče zasypali sprškou střel, skórovat se jim nepodařilo. Poté se dvě minuty hrálo tři na tři, ale ani při této herní situaci se na skóre nic nezměnilo.

V úvodu závěrečné části jsme zejména z domácí strany viděli opatrný hokejbal. Více ze hry tak měli plavští, Kadiče ale nepřekonali. To se jim podařilo až v 53. minutě, kdy dobře sehráli přesilovku a kombinaci Postla s Kopicem nakonec zakončil Bartizal. V tu chvíli to vypadalo, že by plavští mohli utkání zvládnout. Skóre mohl navýšit Vazda, v samostatném nájezdu ale mířil těsně nad branku. Projevilo se tak otřepané nedáš - dostaneš, protože prakticky z protiútoku po celkem nenápadné akci Budweis vyrovnal a utkání tak dospělo do prodloužení.

To nemělo dlouhé trvání. Hned po pár sekundách za vlastní brankou nedokázal Postl zkrotit skákající míček, čehož domácí okamžitě využili a vstřelili vítěznou branku.