- 76 VAZDA Radek 2   -2
18 POSTL Dominik 2 1 3   - 93 JIŘÍČEK Miroslav 2   3
20 KOPIC Petr   1 -1   -
88 STEHLÍK František     1 2 -

V sobotu 16. září utkáním plavského "béčka" proti Včelné odstartovala nová hokejbalová sezóna.

A plavští do ní vstoupili skvěle. Nápor první řady ještě úspěch nepřinesl, ale druhá řada se už ve druhé minutě po Vazdově důrazu na brankovišti radovala. Tlak domácích vzápětí umocnila přesilová hra, na jejímž konci přišla přesná Postlova střela a bylo to 2:0. Poté z několika protiútoků zahrozila i Včelná, nicméně Novotný ve spolupráci se svými spoluhráči odolal. Jinak ale první třetina patřila domácím hokejbalistům, kteří neproměnili několik více než vyložených šancí, aby se v závěru třetiny přece jen dvakrát prosadili. Nejprve v 16. minutě mířil přesně Vazda a v poslední minutě dlouhé obléhání hostující branky zakončil Jiříček.

V úvodu druhé třetiny plavští chybovali v rozehrávce, Včelná je za to potrestala a obraz hry se začal poněkud obracet. Hosté hru hodně zjednodušili, zlepšili pohyb a začali vyhrávat osobní souboje. To mělo za následek, že více zaměstnanějším brankářem byl najednou Novotný hájící domácí branku. A protože si počínal více než zdatně, zůstávalo skóre beze změny. Změnilo se až ve 31. minutě, kdy se do protiútoku vydal Pávek a zamířil přesně k tyčce. Hosté odpověděli téměř vzápětí a snížili tak na 5:2.

Další branky začaly padat až v závěrečné třetině. V jejím úvodu se po vhazování v útočném pásmu prosadili hosté a snížili na dvoubrankový rozdíl. Poté jsme sledovali celkem vyrovnaný hokejbal. Domácí chtěli utkání definitivně rozhodnout, hosté naopak zdramatizovat, nicméně skóre se dlouho neměnilo. Až v 52. minutě obkroužil soupeřovu branku Bartizal, našel Jiříčka, ten mířil přesně a zdálo se, že plavští už utkání zvládnou. Necelé tři minuty před koncem ale u vlastní branky zazmatkoval Jokl, čehož hosté okamžitě využili a vrátili se do zápasu. Jejich závěrečný nápor ještě umocnilo Sokolíkovo vyloučení, jenže domácí se nejen ubránili, ale navíc zásluhou Postla trefili soupeřovu opuštěnou branku a do sezóny tak vstupují vítězně.