Přípravné utkání 13.9.2008 od 9:30
HBC Plav - HC Samson 11:4 (6:1;2:1;3:2)

Ve druhém přípravném utkání sezóny přivítal HBC Plav na svém hřišti hokejbalisty Samsonu. Domácí postavili kombinovanou sestavu složenou ze čtyř hráčů "A" mužstva a čtyř hráčů "béčka". V brance odchytal celé utkání Beneš. Protože měli plavští k dispozici 3 obránce a 5 útočníků, nastoupil v první obranné dvojici společně s bývalým útočníkem Pávkem další útočník Kopic.

Úvodní 3 minuty patřily hostům, kteří několikrát ohrozili Beneše. Poté už začali úřadovat domácí. Ti se první branky dočkali už ve 4. minutě, kdy po velkém závaru Kopicovu střelu dorazil do sítě J. Tácha. Plavští pak začali svého soupeře svírat, na další gól se ale čekalo až do 11. minuty, kdy brankáře Obložinského překonal obloučkem pod horní tyčku M. Tácha. Tento gól odstartoval poměrně divoký brankostroj. Hned o minutu později ukončil obléhání branky Samsonu třetím gólem Kopic a za další minutu vedli domácí po Šívrově přesné střele z pravého křídla už 4:0. V 15. minutě přišel o nulu i plavský brankář Beneš, další góly ale padaly do hostující sítě. V 17. minutě využil jedinou přesilovku utkání přesnou střelou pod horní tyčku Pávek a sekundu před koncem třetiny zvýšil M. Tácha na 6:1.

Hned v úvodu 2. třetiny potrestali hosté plavskou chybu v rozehrávce a snížili na 6:2, poté ale kanonáda ustala. Domácí měli i nadále poměrně velkou převahu, předháněli se ale v zahazování šancí. Na sedmý gól jsme čekali přesně do poloviny utkání. To našel skulinku mezi brankářovými betony Šívr. O 5 minut později zamířil přesně k tyčce z prostoru mezi kruhy Kopic a domácí vedli 8:2.

V první minutě závěrečné třetiny vypálil od modré čáry Kopic a bylo to 9:2. Ve 43. minutě se potřetí v utkání radovali hosté, rychlou odpověď si po přímočaré akci po ose Srbený - Fendek připravil M. Tácha, který zakulatil skóre na desítku. Ve 48. minutě se svého gólu dočkal také P. Tácha a poté se opět domácí předháněli v tom, kdo zahodí větší šanci. Primát v tomto ohledu měl zcela jistě J. Tácha, který měl šancí nepočítaně, ale skórovat mu souzeno nebylo. To se naopak v poslední minutě podařilo hráčům Samsonu a utkání tak skončilo poměrem 11:4.

Branky a nahrávky: 4. J. Tácha (P. Kopic) 1:0; 11. M. Tácha (P. Tácha) 2:0; 12. P. Kopic (J. Tácha) 3:0; 13. J. Šívr (J. Tácha) 4:0; 15. Samson 4:1; 17. Pávek (P. Kopic) 5:1 - přesilovka; 20. M. Tácha (P. Tácha) 6:1; 23. Samson 6:2; 30. J. Šívr (J. Tácha, P. Kopic) 7:2; 35. P. Kopic (J. Tácha) 8:2; 41. P. Kopic (Pávek, J. Šívr) 9:2; 43. Samson 9:3; 44. M. Tácha (Fendek, Srbený) 10:3; 48. P. Tácha (Fendek) 11:3; 60. Samson 11:4
Vyloučení 0:1; využití 1:0