Na letošním ročníku Memoriálu Františka Hondlíka HBC Plav prvenství neobhájil

V sobotu 14. září 2013 se uskutečnil 3. ročník Memoriálu Františka Hondlíka. Protože se letošního ročníku zúčastnilo méně mužstev než v předchozích letech, byl turnaj pouze jednodenní a odehrál se na Dobré Vodě. Z původní pětice přihlášených mužstev nakonec na poslední chvíli ještě vypadlo mužstvo Rapid-Stoupa, takže se turnaje nakonec zúčastnila pouze 4 mužstva.

Plavští zahájili turnaj vítězstvím nad Dobrou Vodou, když se dvakrát prosadil Jiříček a jiný střelec se v utkání nenašel. I druhé utkán proti Lafetě plavští rozehráli dobře a po Kopicově dorážce šli do vedení. Poté ale několikrát chybovali v defenzívě, kde jim chyběl větší důraz i lepší pokrývání soupeřových hráčů, a Lafeta utkání otočila. A protože plavští své další šance neproměnili, prohráli toto utkání 1:4. Protože Lafeta předtím podlehla 1:3 Dobré Vodě, bylo zřejmé, že o osudu plavských hokejbalistů rozhodne poslední utkání proti Čejkovicím. V případě vítězství by plavští turnaj vyhráli, nerozhodný výsledek by znamenal druhé místo, ale porážka by znamenala pád až na poslední čtvrtou příčku. Plavští začali dobře, ve třetí minutě unikl po pravém křídle Kopic a otevřel skóre. Když o 4 minuty později přidal druhou branku Jiříček, nevypadalo to pro plavské hráče vůbec špatně. Rychlé vedení ale plavští neudrželi. Čejkovičtí ještě do konce první části vyrovnali a ve druhé polovině na hřišti jasně dominovali a po hrubých chybách v plavské defenzívě přidali další 4 branky. Tento výsledek tedy znamenal, že turnaj ovládli Čejkovice, druhé místo obsadila Lafeta, pomyslný bronz získala Dobrá Voda a plavští se musejí spokojit až se čtvrtým místem.

Výsledky utkání HBC Plav (hrálo se 2x12 minut):
SK Dobrá Voda - HBC Plav 0:2 (0:1;0:1)

Branky a nahrávky:
3. Jiříček 0:1; 14. Jiříček (Kopic) 0:2
Vyloučení 0:1, bez využití

TJ Lafeta - HBC Plav 4:1 (3:1;1:0)
6. Kopic (Jiříček) 0:1; 9. Lafeta 1:1; 10. Lafeta 2:1; 11. Lafeta 3:1; 21. Lafeta 4:1
Vyloučení 0:0; navíc Maurer (8 minut osobní trest); bez využití

HC Čejkovice - HBC Plav 6:2 (2:2;4:0)
3. Kopic (Beneš) 0:1; 7. Jiříček (Novotný) 0:2; 10. Čejkovice 1:2; 12. Čejkovice 2:2; 14. Čejkovice 3:2; 16. Čejkovice 4:2; 21. Čejkovice 5:2; 24. Čejkovice 6:2

4. HBC Plav 3 1 0 2   5:10 2

Sestava HBC Plav na turnaji: Beneš - P. Lonsmín, F. Stehlík, Maurer, M. Tácha - P. Tácha, Novotný, Kopic, Jiříček