* HOME *

   

Fotbalový turnaj o Plavský putovní pohár se hrál už po šestadvacáté

   

V sobotu 12. srpna 2023 se na plavském hřišti uskutečnil už 26. ročník fotbalového turnaje o plavský putovní pohár a stejně jako poslední tři roky se ho zúčastnila 4 mužstva. Hrálo se systémem každý s každým 2 x 15 minut na hřišti o rozměrech 50 x 30 metrů v pěti hráčích v poli na každé straně.

V prvním duelu po výsledku 3:1 Doudleby zdolaly Presl team a stejným výsledkem si domácí fotbalisté poradili s Benficou. Plavští poté ve vyrovnaném duelu zvítězili na Doudlebami, když o svém vítězství rozhodli ve druhém poločase, kdy otevřel skóre Trněný, v závěrečné minutě pak Doudleby neproměnili obrovskou šanci na vyrovnání a z protiútoku definitivně rozhodl Navrátil ml. V dalším utkání Presl team vzdoroval Benfice téměř celý poločas, nakonec jí ale podlehl 0:3. V předposledním utkání mezi Benficou a Doudlebami začaly padat branky až v poslední minutě prvního poločasu, kdy se Doudleby dostaly do vedení, ale Benfica vzápětí vyrovnala. Druhý poločas pak jednoznačně patřil Benfice, která přidala další 3 branky a zvítězila 4:1. V posledním utkání nastoupili plavští fotbalisté proti Presl teamu a na góly jsme museli čekat až do druhého poločasu, kdy se prosadil M. Tácha. Konečný výsledek stanovil velkou kulišárnou Z. Tácha, který se trefil ve stylu Patrika Shicka více než z poloviny hřiště. Domácí tak na turnaji obhájili prvenství, druhé místo patří stejně jako vloni Benfice, na třetím místě se umístily Doudleby a čtvrté místo patří Presl teamu, který oproti předchozím letům nastoupil ve značně oslabené sestavě.

Zde jsou výsledky:
Presl team - Doudleby 1:3
M. Pávek - Michal 2, Jakeš
Plav - Benfica 3:1 Růžička, Navrátil ml., M. Tácha - Srbený

Plav - Doudleby 2:0 Trněný, Navrátil ml.
Presl team - Benfica 0:3  Srbený, Strouhal, Tibitancl

Benfica - Doudleby 4:1 Srbený 3, Strouhal - Koptiš
Plav - Presl team 2:0
M. Tácha - Z. Tácha

Konečná tabulka:

1. Plav 3 3 0 0 0   7:  1 9
2. Benfica Roudné 3 2 0 0 1   8:  4 6
3. Doudleby 3 1 0 0 2   4:  7 3
4. Presl team 3 0 0 0 3   1:  8 0

Nejlepší střelec: Tomáš Srbený (Benfica) - 5 branek
Nejlepší brankář: Jiří Navrátil (Plav)

Sestava Plava: J. Navrátil - Trněný, T. Lonsmín, Kopic, Šívr, Z. Tácha, M. Tácha, Růžička, J. Navrátil ml., ve 3. utkání navíc i V. Navrátil

Fotoreportáž z turnaje

První řada zleva: Alexandr Tácha, Tomáš Trněný ml., Vojtěch Navrátil, Jiří Navrátil ml., Jan Šívr
Druhá řada zleva: Zdeněk Tácha, Matěj Tácha s dcerou Maliou, Tomáš Trněný, Jiří Navrátil, Tomáš Lonsmín, Petr Kopic
Chybí: David Růžička


© 2023 by Petr Kopic