Fotbalový turnaj se po průtrži mračen změnil v zápasy v bahně, zvítězili Kubánci

V sobotu 9. srpna se na plavském hřišti uskutečnil 17. ročník fotbalového turnaje o plavský putovní pohár. Hrálo se na hřišti o rozměrech 52 x 32 metrů v pěti hráčích v poli na každé straně. Délka utkání byla 2 x 15 minut.  Jako obvykle se zúčastnilo 6 mužstev, která byla rozdělena do dvou skupin, kde se hrálo systémem každý s každým. Vítězové skupin se poté utkali ve finále, druzí ze skupin svedli boj o 3. místo a třetí ze skupin bojovali o místo páté.

Mnoho ale nechybělo a turnaj se nakonec nedohrál. Krátce po 15 hodině totiž přišla obrovská průtrž mračen, která hřiště i přilehlé okolí změnila v jednu obrovskou kaluž. Poté, co běsnící déšť ustal, nastala doba pro rozhodnutí, zda se zbytek turnaje zruší nebo se v dost zběsilých podmínkách bude pokračovat. Protože většina účastníků chtěla pokračovat, hrálo se tedy dál. K vidění byla řada komických situací, kdy se míč zastavoval v kalužích vody. Hřiště se během chvilky samozřejmě změnilo ve veliké bahniště, takže více než fotbal byly k vidění zápasy v bahně. Nicméně, turnaj se i v těchto podmínkách dohrál, což je určitě dobře.

Pojďme se podívat, jak turnaj probíhal po sportovní stránce. Skupinu "A" ovládli mladíci z Plava, kteří porazili jak roudenskou Benficu, tak plavský Old Stars výběr. V souboji Old Stars výběru s Benficou plavští zaspali začátek, rychle inkasovali 3 branky a ztrátu už nedohnali, takže se museli spokojit až se třetím místem, druhé místo tedy patřilo Benfice. Ve skupině "B" dominovalo mužstvo s názvem Kubánci. Ti nejprve porazili 3:1 Presl team a poté zvítězili 1:0 nad Bobr teamem. A protože v utkání Presl teamu proti Bobr teamu branka nepadla, znamenalo to, že druhé místo obsadil Bobr team a na chvostu skončil Presl team.

V utkání o 5. místo plavský Old Stars výběr dlouho vedl, ale Presl team v poslední vteřině vyrovnal. O 5. místě tak musel rozhodnout penaltový rozstřel. V tom uspěli plavští a získali tak 5. místo. 3. místo obsadila Benfica Roudné, která zdolala Bobr team. Finále i v těžkých podmínkách přineslo velmi dobrý fotbal. Plavští měli mírnou převahu, po jednom brejku ale inkasovali a museli dohánět jednobrankové manko. To se jim necelých 5 minut před koncem podařilo, jenže půl minuty před koncem chybovali a Kozar rozhodl o tom, že vítězem turnaje se stali Kubánci.

Finále:
  Old Stars výběr - Presl team 1:1; penalty 3:2 Plechinger - Bláha; rozhodující penalta Pávek
Benfica - Bobr team 2:0 Plamínek, Vachel
Plav - Kubánci 1:2 Šívr - Sychrovský, Kozar