Fotbalový Plavský putovní pohár letos putuje do Roudného

V sobotu 10. srpna se na plavském hřišti uskutečnil 16. ročník fotbalového turnaje o plavský putovní pohár. Hrálo se na hřišti o rozměrech 55 x 32 metrů v pěti hráčích v poli na každé straně. Délka utkání byla 2 x 15 minut. Uspořádání letošního ročníku bylo díky červnovým povodním trochu hektičtější, neboť hřiště dost dlouho vypadalo nepoužitelně. Nakonec přece jen způsobilé bylo, byť terén byl obtížnější než obvykle. Letošního ročníku se zúčastnila pouze 4 mužstva, která se utkala systémem každý s každým.

V prvním utkání plavští podlehli Benfice Roudné, přestože měli opticky více ze hry, nedokázali se ale výrazněji prosadit a roudenští naopak své šance proměňovali. Poté nastoupil plavský Old Stars výběr proti Presl teamu a postaral se o slušné překvapení, když dokázal zvítězit 1:0. Presl team měl sice územní převahu, ale více šancí měli z brejků hráči Old Stars teamu a jednu nakonec proměnili. K dalšímu utkání nastoupili plavští proti Presl teamu a díky hattricku nejlepšího střelce turnaje M. Táchy zvítězili 4:1. Další utkání patřilo Benfice Roudné, která zdolala Old Stars výběr 3:0. Plavští "old boys" dokázali vzdorovat téměř celý poločas, ale roudenští v závěru poločasu přece jen překonali nejlepšího brankáře turnaje R. Lonsmína, po přestávce přidali další dvě branky a tento výsledek rozhodl o tom, že Benfica Roudné bude celkovým vítězem turnaje. To se asi i projevilo v dalším utkání, ve kterém Benficu brankou Kohouta zdolal Presl team. K poslednímu utkání proti sobě nastoupila dvě domácí mužstva a v přímém souboji se utkala o druhé místo. K vidění byly i souboje otců se syny, Pavel Bárta nastoupil proti Janu Bártovi. Josef Lonsmín proti svému synovi Pavlovi a Richard Weber proti synovi Davidovi. Výsledek byl nakonec více než překvapivý, Old Stars výběr zvítězil 3:0 a obsadil tak druhé místo.