Fotbalový Plavský putovní pohár zůstává v Plavě

V sobotu 14. srpna se na plavském hřišti uskutečnil už 13. ročník fotbalového turnaje o plavský putovní pohár. Hrálo se na hřišti o rozměrech cca 55 x 30 metrů v pěti hráčích v poli na každé straně. Délka utkání byla 2 x 15 minut.  Jako obvykle se zúčastnilo 6 mužstev, která byla rozdělena do dvou skupin, kde se hrálo systémem každý s každým. Vítězové skupin se poté utkali ve finále, druzí ze skupin svedli boj o 3. místo a třetí ze skupin bojovali o místo páté.
Ve skupině "A" byla situace více než zamotaná. V prvním utkání zvítězil Presl team nad Bohemkou 1:0. Poté nastoupili plavští fotbalisté proti Bohemce a přestože měli celé utkání drtivý tlak, skórovat nedokázali a po jedné chybě v obraně nakonec sami inkasovali. Prohráli tedy 0:1 a tím si velmi zkomplikovali případnou cestu do finále. Ani druhé utkání proti Presl teamu pro ně nezačalo dobře, hned v úvodu střílel volný přímý kop Chyňava a Šívr tečoval míč do vlastní sítě. Ještě do poločasu ale Postl vyrovnal a ve druhém poločase přišel obrat. Nejprve se přesnou střelou pod břevno prosadil M. Tácha a poté přišel kuriózní gól na 3:1. Brankář Fürbek totiž posílal dlouhý pas před branku, na který sice Kopic nedosáhl, což ale zmátlo brankáře Bartizala a míč nakonec doputoval až do sítě. Tento kuriózní gól měl nakonec pro domácí cenu zlata, díky lepšímu skóre plavští postoupili do finále a na Presl team zbyla až poslední 3. příčka.
Skupina "B" měla průběh značně přehlednější. Mužstvo 5 samyc Malovičky zdolalo Bobr team 3:0, poté svedl zajímavý souboj All Stars výběr (mužstvo složené převážně z plavské staré gardy) proti Bobr teamu. Bobr team se ujal těsného vedení a to držel až do poslední minuty, kdy jeden z jeho obránců zahrál těsně před brankou rukou a následovala penalta. Bobr ovšem Trněného střelu zlikvidoval a z protiútoku definitivně rozhodl Šenigl. V posledním utkání si postup do finále celkem s přehledem pohlídalo mužstvo 5 samyc Malovičky, když porazili All Stars výběr 1:0.
V souboji o 5. místo zvítězil All Stars výběr nad Presl teamem a skončil na 5. místě. Presl team, který byl krůček od finále, tedy nakonec skončil až na samotném chvostu. Utkání o 3. místo mělo poměrně jednoznačný průběh, Bobr team zvítězil nad Bohemkou 3:0 a získal pohár za 3. místo. Ve finále jsme poměrně dlouho sledovali opatrný fotbal. V úvodu měli 2 dobré šance fotbalisté z Maloviček, domácí ale se ale po chvilce probudili a sami začali udávat tempo hry. V závěru prvního poločasu se k velkému sólu nadechl Šívr, prodral se až před branku a v pádu otevřel skóre. Když ve druhém poločase přidal po pěkné kombinační akci druhý gól Z. Tácha, bylo definitivně rozhodnuto o tom, že putovní pohár opět zůstane v Plavě. Fotbalisté 5 samyc Malovičky obsadili stejně jako vloni 2. místo.

6. Presl team

Nejlepší střelec: nebyl vyhlášen - 2 branky vstřelili Šenigl, Richter (oba Bobr team), M. Kopecký, Budín (oba 5 samyc Malovičky)
Nejlepší brankář: Miloslav Novák (5 samyc Malovičky)

Sestava Plava: Fürbek - Postl, P. Lonsmín, T. Lonsmín, Kopic, Šívr, M. Tácha, Z. Tácha

Fotografie vítězného mužstva

1. řada zleva: Tomáš Lonsmín, Matěj Tácha, Zdeněk Tácha a Josef Postl se synem Dominikem
2. řada zleva: Martin Fürbek, Pavel Lonsmín, Jan Šívr, Petr Kopic