* HOME *

   

Aktuální informace z AHbK

 

V úterý 18. června se v sídle AHbK na Dobré Vodě uskutečnila schůze vedoucích mužstev, na které byly projednány náležitosti týkající se následující sezóny, ale i sezón dalších.

Protože před loňskou sezónou byl odhlasován přímý sestup posledního mužstva a zároveň postup vítěze play off 2. ligy, nahradí sestupující Patrioty Staré Hodějovice mužstvo Doubravic Dogs. A protože ze soutěže zároveň odstoupilo mužstvo Monkeys, bude mít 1. liga v sezóně 2024/2025 pouze 9 účastníků. Hrát se bude dvoukolově každý s každým a každé mužstvo tak stejně jako letos odehraje 16 utkání.

Změna nastane i v systému play off. Po diskusi, zda zachovat stávající systém superfinále a play off o 3. místo nebo se vrátit ke klasickému play off s osmi účastníky, v hlasování zvítězila varianta klasického play off. Další změna se týká potřeby odehrát alespoň 4 utkání v základní části, aby hráč mohl nastoupit v play off. Tuto změnu vyvolal protest mužstva HBC Budweis, které bylo v play off vyřazeno paradoxně končícím mužstvem Mokeys posíleným o několik hokejistů českobudějovického Motoru, kteří nikdy předtím za Monkeys nenastoupili. Diskutovalo a hlasovalo se o tom, zda tento limit zavést, pokud ano, tak jak jej nastavit a v hlasování nakonec zvítězila varianta čtyř odehraných utkání.

Na schůzi se řešilo i několik náležitostí týkající se dalších sezón, zejména postupy a sestupy tak, aby se od sezóny 2025/2026 vrátil počet účastníků 1. ligy na 10 mužstev. Nakonec bylo odsouhlaseno, že poslední mužstvo sestoupí, do 1. ligy mají povinnost postoupit oba finalisté play off 2. ligy a pokud by některé stávající mužstvo do soutěže nenastoupilo, mělo by povinnost postoupit i 3. mužstvo z 2. ligy.

Odsouhlasené změny budou zapracovány do propozic, ze schůze bude sepsán zápis a poslán vedoucím mužstev. Pokud jsem ve výčtu změn v tomto článku na něco zapomněl, po zveřejnění zápisu provedu doplnění.


© 2024 by Petr Kopic