* HOME *

   

V Plavu odehráli exhibiční utkání hokejbalisté bývalého mužstva HC Kovotex (dříve Novstav, později V-S Bath)

 

V sobotu 28. října 2023 si v Plavě dali "dostaveníčko" hokejbalisté bývalého mužstva HC Kovotex České Budějovice (dříve Novstav, později V-SBath), které v soutěžích AHbK hrávalo v devadesátých letech minulého století a na přelomu tisíciletí. Dres tohoto mužstva dlouho oblékali také plavští hokejbalisté Pavel Bárta, Petr Kopic, Roman Lonsmín, Josef Postl a jedno utkání tam odehrál i Karel Pávek.

Pokud se podíváme do historie, zjistíme, že do konce sezóny 1996/97 hrávalo pod názvem HC Novstav, od začátku sezóny 1997/98, kdy postoupilo do extraligy AHbK, ve které tehdy hrávala taková mužstva jako Písek, J. Hradec, Tábor, Suchdol n/L nebo třeba moravské Okřížky, se přejmenovalo na HC Kovotex. Jeho největším úspěchem byl zisk stříbrných medailí v sezóně 1999/2000. Od sezóny 2001/2002 se pak přejmenovalo na HC V-S Bath a na konci sezóny 2003/2004 zaniklo.

Díky organizátorovi Pepovi Postlovi po dvaceti letech toto mužstvo ožilo a na plavském hřišti odehrálo exhibiční utkání. Protože se na poslední chvíli objevilo několik omluvenek, doplnili mužstvo plavští mladíci V. Novotný, Pávek ml. a Jokl a utkání se tak mohlo odehrát. V duelu bílých proti červeným, který trval 45 minut, padlo celkem 22 gólů a utkání skončilo remízou 11:11. O vítězi pak rozhodly samostatné nájezdy, ve kterých poměrem 2:1 vyhráli červení.

Sestavy:
Bílí: R. Lonsmín - J. Postl, R. Stehlík, M. Formánek, K. Pávek ml.
Červení: V. Novotný - K. Pávek, R. Neubauer, P. Kopic, P. Jokl
Utkání přihlíželi, ale nehráli: P. Bárta, M. Fara, J. Bartoš, J. Krulevský, R. Charypar.

Na závěr přinášíme fotografii účastníků a také dvě historické fotografie mužstva HC Kovotex z konce devadesátých let.


© 2023 by Petr Kopic