Přípravné utkání 13.9.2016 od 18:30
HBC Plav - SK Včelná 8:4 (1:1;3:2;4:1)

V úterý 13. září nastoupili plavští hokejbalisté k odvetnému utkání proti hokejbalistům ze Včelné. První třetina se nesla ve znamení plavské převahy. Ta však byla převážně platonická, Domácí totiž poněkud složitě kombinovali, hosté se tak stačili bez větších problémů bránit a navíc využívali plavských chyb k nebezpečným protiútokům. Po jednom z nich se v 18. minutě prosadil Jiříček a hosté vedli. O minutu později se dočkali i domácí poté, co si Pávkovu dorážku hosté srazili sami do vlastní sítě.

Na začátku druhé části předvedli plavští přímočarou akci, na jejímž konci přesně zamířil P. Tácha a poslal domácí do vedení. Skóre 2:1 vydrželo přes řadu šancí až do 33. minuty, kdy domácí chybovali v rozehrávce a hosté ze samostatného nájezdu vyrovnali. O dvě minuty později ale soupeřovu rozehrávku zachytil Kopic a střelou pod horní tyčku vrátil vedení na stranu domácích. To o dvě minuty později tvrdou křížnou střelou z pravého křídla navýšil J. Tácha. V poslední minutě druhé části se pak projevilo otřepané nedáš - dostaneš. Ferdan totiž na jedné straně rozezvučel pouze tyčku, poté domácí propadli a hosté z brejku snížili na rozdíl jediné branky.

Závěrečná část už jednoznačně patřila domácím. Ve 42. minutě zakončil rychlou kombinaci tvrdou střelou Pávek a ve 47. minutě uklidil do sítě nezištnou Maurerovu přihrávku Ferdan. V 52. minutě ještě udeřil hostující Jiříček, který využil toho, že si plavští špatně přebrali soupeře a zůstal před Benešem trestuhodně osamocen. Závěrečná pětiminutovka ale patřila domácím. Nejprve se ze samostatného nájezdu prosadil Ferdan a tečku za utkáním stanovil v 58. minutě pohotový J. Tácha.

Branky a nahrávky: 18. Včelná 0:1; 19. Pávek (Kopic) 1:1; 23. P. Tácha (Maurer) 2:1; 33. Včelná 2:2; 35. Kopic 3:2; 37. J. Tácha (Z. Tácha) 4:2; 40. Včelná 4:3; 42. Pávek (Z. Tácha, P. Lonsmín) 5:3; 47. Ferdan (Maurer) 6:3; 52. Včelná 6:4; 56. Ferdan (P. Tácha) 7:4; 58. J. Tácha (Z. Tácha, Pávek) 8:4
Vyloučení 0:1, bez využití
Rozhodčí: Josef a Dominik Postlovi

Sestava HBC Plav: Beneš - Pávek, P. Lonsmín, Z. Tácha, J. Tácha - P. Tácha, Ferdan, Maurer, Kocourek - Novotný, Kopic