1. liga AHbK - skupina "A" 2020/2021 - 14. kolo

12.12.2020 09:00 HBC PLAV "B" - HBC Budweis

Výsledek 2 : 5
Třetiny 0:0 1:1 1:4
Střely na branku 32:45 (13:14;11:13;8:18) Zásahy brankářů 40:30 (14:13;12:10;14:7)

93 TÁCHA Pavel   1 -2   -

Poprvé v historii nastoupili hokejbalisté plavského "béčka" proti ambicióznímu mužstvu HBC Budweis a svedli s ním zajímavý duel. Hosté nastoupili se třemi kompletními čtyřkami, v domácím dresu si premiéru odbyl sedmnáctiletý Tomáš Drobiš.

První třetina nabídla zajímavý hokejbal, ve kterém dominovali oba brankáři. O něco více ze hry měli domácí, kteří si vypracovali několik výborných šancí, brankáře Kadiče ale překonat nedokázali. Hosté předváděli bojovný hokejbal, hráli jednoduše, a protože se snažili všechny své akce zakončit, na své si přišel i Beneš v plavské brance.

Gólu jsme se dočkali až na začátku druhé části. Domácí do ní vstupovali s výhodou jednoho hráče, přesilovku sice nevyužili, přestože Kadiče ostřelovali jak u Verdunu, těsně po skončení přesilovky se z dorážky přece jen prosadil Vazda a otevřel skóre. Poté se hrál stejný hokejbal jako v úvodní části. Obě mužstva několikrát zahrozila, a když už se zdálo, že se na skóre nic nezmění, předvedli hosté před Benešem patřičný důraz a ve 39. minutě vyrovnali.

V úvodu závěrečné části měl více práce domácí brankář Beneš, nicméně uhodilo na straně druhé poté, co přesně k levé tyčce zamířil Kopic. Vedení domácích ale vydrželo pouhé dvě minuty, kdy byli hosté před Benešem opět důraznější než domácí obránci a bylo tak znovu vyrovnáno. No a než se domácí rozkoukali, přišel rychlý útočný výpad hostujících hráčů a domácí rázem prohrávali. Asi rozhodující okamžik přišel v 54. minutě, kdy se projevilo otřepané nedáš - dostaneš. Na jedné straně nejprve Kopic v dobré pozici mířil těsně nad branku, hosté hru otočili a vstřelili svůj čtvrtý gól. A když se o dvě minuty později prosadili popáté, bylo o osudu utkání rozhodnuto. Plavští tak svému soupeři podlehli 2:5.