1. liga AHbK - skupina "A" 2020/2021 - 12. kolo

05.12.2020 09:00 HBC PLAV "B" - SK Včelná

Výsledek 7 : 5
Třetiny 1:2 1:2 5:1
Střely na branku 43:32 (13:9;13:14;17:9) Zásahy brankářů 27:36 (7:12;12:12;8:12)

93 TÁCHA Pavel   1 -2   -

Po téměř dvouměsíční "covidové" pauze se opět rozběhly hokejbalové soutěže. Hokejbalisté plavského "béčka" přivítali hokejbalisty ze Včelné chtěli získat první letošní body. A to se jim také nakonec podařilo, přestože v polovině utkání prohrávali 1:4 a ještě necelé dvě minuty před koncem prohrávali 4:5.

Plavští začali lépe a ve 4. minutě šli po Vazdově střele do vedení poté, co potrestali hrubku v hostující rozehrávce. Domácí byli i nadále aktivnější, nicméně hosté trpělivě čekali na plavské chyby, po kterých vyráželi k nebezpečným protiútokům. Dva z nich také dotáhli do úspěšného konce a po první třetině tak bylo skóre 1:2.

Hned v první minutě druhé části předčili hosté domácí hráče v důrazu a po nepřehledné situaci před Benešem zvýšili na 1:3. Další plavská hrubka přišla ve 26. minutě a hosté svůj brejk využili ke vstřelení čtvrté branky. I plavští měli řadu šancí, nicméně hostující Nejedlý chytal velmi dobře. Nestačil až na Bartizalovu dorážku Novotného střely ve 33. minutě, která domácí přece jen vrátila do utkání.

Plavské akcie ještě více stouply ve 43. minutě, kdy se prosadil Vazda a vstřelil kontaktní branku. Domácí byli najednou na koni, nicméně i při svém náporu museli být obezřetní, protože hosté stále hrozili z nebezpečných protiútoků. Vyrovnávajícího gólu jsme se dočkali v 51. minutě, kdy se ve středním pásmu chopil míčku Novotný a tvrdou střelou od modré zamířil do levého horního růžku Nejedlého branky. V závěrečné devítiminutovce se obraz hry příliš neměnil. Více ze hry měli i nadále domácí, nicméně hosté stále hrozili z protiútoků a po jednom z nich šli v 55. minutě znovu do vedení. Domácí se ale nehodlali vzdát a za svou snahu byli odměněni minutu a půl před koncem, kdy se o vyrovnávací gól postaral důrazný Bartizal. No a když už všichni asi pomýšleli na samostatné nájezdy, rozjásal domácí hráče Vazda, který 17 sekund před koncem vstřelil vítězný gól. Hosté to pak ještě zkusili bez brankáře, ale domácí byli na koni a střelou do prázdné branky své vítězství ještě zpečetili.