1. liga AHbK - skupina "A" 2020/2021 - 2. kolo

26.09.2020 09:00 HBC PLAV "B" - HC Samson

Výsledek 4 : 6
Třetiny 1:0 2:1 1:5
Střely na branku 35:40 (9:11;11:12;15:17) Zásahy brankářů 34:31 (11:8;11:9;12:14)

93 TÁCHA Pavel   1 -2   -

Zatímco plavské "A" mužstvo muselo první utkání sezóny odložit, protože u soupeře se objevilo podezření na covid, "B" mužstvo ke svému prvnímu utkání nastoupilo. Jeho soupeřem byli hokejbalisté Samsonu.

První třetina přinesla bojovný a celkem svižný hokejbal Mírně nebezpečnější byli hosté ze Samsonu, nicméně plavská obrana v čele s brankářem Pivcem pracovala spolehlivě. I plavští hokejbalisté hrozili a nakonec to byli oni, kdo otevřel účet nové sezóny. Stalo se tak v poslední minutě úvodní části a domácí se prosadili dokonce ve vlastním oslabení poté, co Kopic vysunul Bartizala a ten z levého křídla mířil přesně.

Ve 24. minutě hosté faulovali a plavští s přesilovkou naložili ukázkově. Kopic napříč útočným pásmem nabil na volej Novotnému a jeho dělovka skončila pod horní tyčkou Obložinského branky. Hosté se poté vrhli do útoku, zapomínali ale na zadní vrátka a jedno z mnoha přečíslení nakonec potrestal Heřman, který byl po Bartizalově přihrávce před hostující brankou úplně sám a bekhendem zamířil přesně do levého horního růžku. Domácí se poté dostali ještě do několika nadějných přečíslení, žádné ale nezužitkovali a to je mohlo mrzet ve 34. minutě, kdy se před Pivce protáhl Hakl a snížil.

Závěrečná část se domácím vůbec nepovedla. Plavští do ní vstoupili bez Bartizala, který musel odjet už na konci druhé třetiny, a jak se ukázalo, jeho pohyb plavským hráčům hodně chyběl. Hostům se podařilo snížit ve 44. minutě, kdy Novotný zlomil hůl, čehož využil Smudek a nadvakrát překonal bezmocného Pivce. Ve 49. minutě odešel na trestnou lavici Heřman a hosté v přesilovce trestali vyrovnávacím gólem. A když se o tři minuty později prosadili znovu, byl obrat dokonán. Domácí se nehodlali vzdát a hned o minutu později se díky důrazu na brankovišti a Kopicově dorážce radovali z vyrovnání. Závěr ale patřil hostujícím hráčům, kteří v 56. minutě vstřelili vítězný gól a své vítězství pak ještě korunovali trefou do prázdné branky.