1. liga AHbK - 2019/2020 - 21. kolo

07.03.2020 14:20 HC Čejkovice - HBC Plav

Výsledek 4 : 5
Třetiny 1:2 1:1 2:2
Střely na branku 29:37 (9:13;11:12;9:12) Zásahy brankářů 32:25 (11:8;11:12;10:7)

B HEŘMAN Martin 1   -

V posledním utkání nadstavby 1. ligy AHbK nastoupili plavští hokejbalisté proti hokejbalistům z Čejkovic. Protože toto utkání už na konečném pořadí nemohlo nic změnit, nehrálo se tentokrát úplně "na krev", nicméně i tak byl k vidění zajímavý a dramatický hokejbal.

Lépe začali plavští. Už v 15. sekundě se do dobré šance dostal Weber, jeho střela ale rozezvučela pouze spojnici tyček. Plavští byli i nadále aktivnější, za což byli odměnění v 10. minutě, kdy Maurerovu přihrávku zpoza branky poslal do sítě Vazda. O minutu později Machálkovu střelu domácí zblokovali k Ferdanovi a ten přesnou střelou zvýšil na 2:0 pro hosty. Domácí odpověděli o minutu později, kdy plavští špatně pokryli odstoupeného hráče mezi kruhy a ten překonal Beneše. Ve 14. minutě odešel na trestnou lavici Weber, hosté z oslabení ale vyvázli bez úhony a první třetina tak skončila výsledkem 1:2.

Ve druhé části tempo hry poněkud upadlo a to evidentně více svědčilo domácím. Ve 23. minutě Ferdanovu přihrávku vystihl P. Plášil, svůj nájezd zakončil bezchybným blafákem a bylo vyrovnáno. Šance se potom střídaly na obou stranách. Gólu jsme se dočkali ve 32. minutě, kdy Weber našel mezi kruhy Z. Táchu a ten zamířil přesně do levého horního růžku Miklíkovy branky.

V závěrečné části měli dlouho více ze hry hokejbalisté z Plava. Svou převahu také stvrdili čtvrtým gólem v čejkovické síti, o který se ve 48. minutě při přesilové hře postaral Machálek. Plavští hru i nadále víceméně kontrolovali a zdálo se, že utkání bude spět k poklidnému závěru. Leč opak byl pravou. V 55. minutě plavští zaváhali, když před Benešem nechali osamoceného hráče a ten snížil. Přesně dvě minuty před koncem byl poněkud přísně vyloučen L. Kocourek a domácí přesilovku 63 sekund před koncem využili. Okamžitě po vhazování ale vyrazil na zteč Z. Tácha, jeho střelu vyraženou brankářem Miklíkem si Novotný srazil do vlastní sítě a plavští tak znovu vedli. Poté jsme ještě byli svědky drobné roztržky mezi P. Zavřelem a Weberem, nicméně plavští si už závěr pohlídali a z Čejkovic si tak odvážejí vítězství 5:4.