14 FERDAN Jiří 1 2 5 - HS WEBER David     -4
19 PÁVEK Karel     -3   - B BARTIZAL Martin 1 0
87 BÁRTA Jan 1 3 1
B TÁCHA Pavel 4   -

K utkání 16. kola 1. ligy AHbK nastoupili plavští hokejbalisté proti Huricanu, a přestože téměř celé utkání tahali za kratší konec, nakonec díky povedenému závěru získali tříbodové vítězství.

Hurican je jedním ze soupeřů, který dokáže plavské hokejbalisty notně potrápit a to se mu podařilo i tentokrát. V úvodu utkání byl překvapivě zaměstnanějším brankářem plavský Beneš, což způsobila i přesilovka Huricanu při vyloučení Z. Táchy. Nicméně plavští odolali a postupně to byli oni, kdo začal udávat tempo hry. Stačila ale jedna nepřesnost, při které Lojka vystihl zpětnou přihrávku, následoval brejk a první gól utkání. V následujících minutách jsme sledovali souboj plavských hráčů s domácím brankářem Sochackým. V 17. minutě se pak projevilo otřepané nedáš - dostaneš. Na jedné straně pronikl jako nůž máslem Bárta, Sochackého ale nepřekonal, Hurican poté rychle otočil hru, Šívr vysunul Kamenského a ten z pravého křídla propálil Beneše.

Druhá třetina začala plavským náporem, jenže stačila jedna nepřesnost v rozehrávce, po které se míček odrazil mezi kruhy k volnému Lojkovi a po jeho střele vedl Hurican už 3:0. Plavští si poté vytvořili místy až drtivý tlak, ze kterého však vytěžili pouze jediný gól, o který se dorážkou Ferdanovy střely postaral Bartizal.

Do závěrečné části plavští přeskupili sestavu, nicméně její začátek patřil spíše domácím. Ti se také ve 45. minutě dočkali své čtvrté branky, o kterou se postaral R. Stejskal, jehož nahození prolétlo houštinou těl před Benešem a zastavilo se až v síti. Poté zase pod kotel přiložili hosté a jejich úsilí přineslo ovoce v 50. minutě, kdy Ferdan našel před brankou M. Táchu a ten snížil na 4:2. O tři minuty později to už bylo pouze o gól. To míček v útočném pásmu vybojoval M. Tácha, Bárta se neunáhlil a našel před odkrytou brankou Ferdana, který nezaváhal. Huricanu viditelně docházely síly a hosté tak svůj tlak ještě vystupňovali. V 57. minutě ve vyložené šanci M. Tácha sice nejprve neuspěl, ale vzápětí dostal příležitost k opravě a bylo vyrovnáno. Plavští pokračovali ve svém tlaku, což se Hurican v čase 59:15 snažil eliminovat oddechovým časem. Hned po vhazování po Sochackého pravici se ale k míčku dostal Bárta a bekhendovou střelou jej poslal do sítě. Časomíra se zastavila na čase 59:19. Závěrečných 41 sekund si už plavští pohlídali a po velkém obratu se tak mohou radovat z vítězství 5:4.