5 MACHÁLEK David 1 1 8 - 97 MAURER Ondřej 5 2 8
8 TRNĚNÝ Tomáš 5   7   - B VAZDA Radek 1 3 6
14 FERDAN Jiří 3 4 9     B BARTIZAL Martin     0
B SOKOLÍK Miroslav 1 1 5   -

V 15. kole 1. ligy AHbK nastoupili plavští hokejbalisté proti Včelné a pořádně si zastříleli.

První třetina se nesla ve znamení souboje plavských hokejbalistů s defenzívou Včelné v čele s brankářem Koubou, který tentokrát zaskočil místo tradiční jedničky Nejedlého. Přestože na Koubu mířila jedna střela za druhou, na první gól jsme si museli počkat až do 14. minuty, kdy se povedenou střelou od modré trefil Machálek přesně do levého horního růžku. O dvě minuty později hosté chybovali v rozehrávce, za což je potrestal Vazda, který od soupeře dostal míček na zlatém podnose. V závěru třetiny pak další soupeřovu rozehrávku zachytil Trněný a pohotovou střelou zvýšil na 3:0. Hosté v první části hrozili pouze sporadicky, v asi jejich největší šanci se ocitl Jiříček, jehož první střelu Pivec vyrazil a dorážka mířila těsně vedle.

Hosté dokázali alespoň částečně odolávat ještě první polovinu druhé části. Přesto pod tlakem domácích třikrát inkasovali. Nejprve rozborku obrany zakončil Maurer, poté se prosadil Ferdan a krátce po něm i Trněný. Poté se hostující obrana definitivně zhroutila, síly došly i přetíženému brankáři Koubovi a domácí tak v druhé polovině druhé části přidali dalších 5 branek. Postarali se o ně postupně Maurer, Trněný, Ferdan, Z. Tácha a znovu Maurer.

I třetí třetina patřila domácím. Přestože řadu šancí překombinovali, dokázali přidat dalších šest přesných zásahů. Ve 46. minutě zvýšil Trněný na 13:0 a poté přišli ke slovu i hosté, kteří z rychlého protiútoku připravili Pivce o možnost vychytat nulu. Ve 49. a 50. minutě přidali slepené góly Maurer a Ferdan. Na další góly jsme si pak museli počkat až do závěru utkání. V 56. minutě snížili hosté, kteří domácí obranu zaskočili ve vlastním oslabení, poté ale ještě dvakrát skórovali domácí. O poslední dva góly se postarali střelecky disponovaní Maurer a Trněný, kteří tak shodně nastříleli 5 branek.