5 MACHÁLEK David 1 - 97 MAURER Ondřej 1 2 2 10
8 TRNĚNÝ Tomáš 2   -1   - B VAZDA Radek     0
14 FERDAN Jiří     0 6 - B BARTIZAL Martin     -2
19 PÁVEK Karel     -2   -

Ve 12. kole 1. ligy AHbK odcestovali plavští hokejbalisté do Čejkovic, aby se tam ve šlágru kola utkali s dosud neporaženými domácími hokejbalisty. Utkání podle předpokladů přineslo výborný a dramatický hokejbal plný pohledných akcí i tvrdých osobních soubojů připomínajících spíše hokej.

Úvodní střídání patřilo domácím, nicméně plavští hru velmi rychle vyrovnali. Na první gól jsme čekali do 7. minuty, kdy si plavští ve svém obranném pásmu nedůsledně rozebrali soupeře a čejkovičtí poskytnutý volný prostor okamžitě využili. Poté několikrát dobře zasáhli oba brankáři a na další gól jsme si museli počkat až do 17. minuty, kdy Z. Tácha našel nabíhajícího Trněného a ten vyrovnal. V 19. minutě soupeřově obraně pláchl Bartizal, a protože byl zastaven nedovoleně, následovalo trestné střílení. K tomu se rozjel Z. Tácha a forhendovým blafákem jej proměnil.

Začátek druhé třetiny patřil plavským hokejbalistům. Ve 23. minutě vysunul Maurer M. Táchu, ten se dostal za záda domácích obránců a bekhendovým blafákem zvýšil na 3:1 pro hosty. Dvojice Maurer - M. Tácha o sobě dala vědět i o minutu později, kdy míček po střele M. Táchy zůstal bez povšimnutí ležet před domácí brankou, čehož si nejrychleji všiml Maurer a poslal jej do sítě. Z tříbrankového vedení se ale plavší příliš dlouho neradovali. Hned o minutu později totiž propadli ve středním pásmu, čejkovičtí sehráli přečíslení dvou na jednoho ukázkově a snížili. O dvě minuty později usedl na trestnou lavici Ferdan. Plavští sice soupeřovu přesilovku s vypětím všech sil ubránili, ale jen co se Ferdan vrátil do hry, přece jen inkasovali. Ve 32. minutě vytvořili čejkovičtí dva fauly za sebou a následovala tak dlouhá plavská přesilovka. Jenže místo toho, aby hosté své vedení navýšili, sami inkasovali poté, co Benešovi při snaze o rychlou rozehrávku uskočil míček a byl za to okamžitě potrestán.

Stav 4:4, se kterým se vstupovalo do závěrečné části, nevydržel dlouho. Hned v její první minutě vyhráli domácí souboj v rohu za Benešovo brankou a šli do vedení. Plavští se samozřejmě nehodlali jen tak vzdát a vyrovnání se dočkali poměrně záhy poté, co se milimetrově přesnou střelou z levého kruhu trefil Trněný. V závěrečných patnácti minutách jsme viděli urputný souboj o každý milimetr hřiště, ale dalšího gólu jsme se už nedočkali.

Utkání tak dospělo do samostatných nájezdů. V první sérii neuspěl Z. Tácha, ale stejně tak na Beneše nevyzrál Ruso. Ve druhé sérii předvedl úspěšný bekhendový blafák M. Tácha a poslal hosty do vedení. A tento gól se také nakonec ukázal jako vítězný. Na druhé straně totiž Beneš vychytal P. Plášila, a protože ve třetí sérii bekhendovým blafákem skóroval Ferdan, radují se z dvoubodového vítězství plavští hokejbalisté. Za zmínku jistě stojí, že se jedná o vůbec první vítězství "A" mužstva HBC Plav po samostatných nájezdech v jeho historii.