5 MACHÁLEK David 2 2 4 - 97 MAURER Ondřej 1 2 4
14 FERDAN Jiří 3 3 6 2 - B KOCOUREK Lukáš 3   5
B SOKOLÍK Miroslav 1   3 2
B HEŘMAN Martin   1 5   -

V 9. kole 1. ligy AHbK nastoupili hokejbalisté HBC Plav proti mužstvu Cardiax.

A začali doslova raketově. Do vedení totiž šli už v 15. sekundě po značně kuriózním gólu, když Kocourek na modré čáře protečoval na branku přihrávku Z. Táchy, míček k všeobecnému údivu propadl Vincenzovou výstrojí a skončil za brankovou čarou. Rychlé vedení plavské hokejbalisty ale poněkud ukolébalo a zaměstnanějším brankářem tak byl domácí Beneš. Několik nebzepečných šancí zlikvidoval a gólu jsme se tak dočkali na druhé straně. Maurer byl při dravém průniku zastaven nedovoleně, v poskytnuté výhodě pak M. Tácha uvolnil Ferdana a ten zvýšil na 2:0. O minutu později ke slovu přišli i aktivní hosté, když se tvrdou střelou od modré prosadil Šperl. Stejnou mincí odpověděl v 19. minutě Machálek a domácí vedli 3:1.

Druhou třetinu začali plavští náporem, při střídání ale zapomněli na zadní vrátka a Pavlík z brejku nadvakrát překonal Beneše a snížil. O tři minuty později domácí chybovali ve svém obranném pásmu a bylo vyrovnáno. Vyrovnávací gól na plavské hráče zřejmě zapůsobil jako červený praporek na býka a domácí vzápětí spustili divokou kanonádu. Ve 29. minutě se přesně do levého horního růžku trefil Ferdan, vzápětí zachytil soupeřovu rozehrávku Z. Tácha a zvýšil na 5:3. O dvě minuty později střílel třikrát Machálek. První střelu vyrazil Vincenz, druhá skončila na horní tyčce a třetí už rozvlnila síťku. Ve 36. minutě se individuálně prosadil Kocourek a v závěru třetiny přidali další dvě slepené branky Maurer a M. Tácha.

V závěrečné části tempo hry viditelně upadlo. Ve 44. minutě využili hosté přesilovku a vstřelili svůj čtvrtý gól. Ve 48. minutě se podruhé v utkání trefil Z. Tácha. Na další góly jsme si museli počkat až do závěru utkání. V 57. minutě se soupeřovou obranou prohnal Sokolík a zvýšil na 12:4 a o minutu později propálil Vincenze potřetí v utkání Kocourek. V 59. minutě pak hosté potrestali Benešovu nekoncentrovanost a stanovili tak konečný výsledek 13:5.