09.11.2019 09:00 SK Včelná - HBC PLAV

Výsledek 5 : 4
Poznámka po samostat. nájezdech Samostatné nájezdy 1:0
Třetiny 3:1 1:1 0:2
Střely na branku 29:38 (13:12;9:11;7:15) Zásahy brankářů 34:25 (11:10;10:8;13:7)

B TÁCHA Pavel     -3   -

V 8. kole 1. ligy AHbK nastoupili plavští hokejbalisté proti Včelné, a jak už se letos stalo zvykem, potýkali se opět s nedostatkem hráčů, takže jako obvykle dostala příležitost i řada hráčů "B" mužstva.

Časný ranní začátek v kombinaci s hustým deštěm plavským hráčům příliš nesvědčil a tak, než se rozkoukali, prohrávali po Šálkově střele 0:1. Plavští poté sice převzali iniciativu, jenže v 10. minutě se Kopicova dlouhá přihrávka na Z. Táchu zbrzdila v kaluži vody, míčku se zmocnili domácí a zvýšili na 2:0. V 19. minutě to s hosty z Plava vypadalo ještě hůře poté, co Benešova lapačka sáhla při celkem nevinném nahození do prázdna. V závěru třetiny pak ke slovu přišli i plavští. Z. Tácha zabojoval v rohu hřiště, zpoza branky našel Kopice a ten snížil.

Druhá třetina začala plavským náporem, ten se ale postupně vytrácel do ztracena a růžky tak začali vystrkovat i domácí. Hosté na to zareagovali drobným přeskupením sestavy, což okamžitě ovoce v podobě gólu Z. Táchy, který dorazil Machálkovu střelu od modré. Naději na zvrat zmrazili domácí o čtyři minuty později, když využili přečíslení tři na dva.

Do závěrečné části tak plavští vstupovali s dvoubrankovým mankem a poměrně dlouho to vypadalo, že jej smazat nedokážou, protože Včelná urputně bránila a navíc stále hrozila z rychlých protiútoků. Až ve 49. minutě se prosadil Z. Tácha, který svým gólem nastartoval nápor plavských hokejbalistů. Ten korunoval v 53. minutě vyrovnávacím gólem Ferdan, který zakončil konečně povedenou kombinační akci. V 55. minutě domácí špatně střídali a hostům se tak naskytla šance k dokončení obratu. Přestože přesilovku nesehráli vůbec špatně, skórovat nedokázali. Z. Tácha totiž trefil pouze spojnici tyček, Ferdana v několika výborných šancích vychytal Nejedlý a neprosadil se ani buldok Maurer. Utkání tak dospělo do samostatných nájezdů.

V nich nejprve Beneše nepřekonal Šálek a stejně tak Kopic neprostřelil Nejedlého. Ve druhé sérii proti Benešovi neuspěl Jiříček a Z. Tácha mířil příliš vysoko. Gólu jsme se dočkali až ve třetí sérii poté, co Koubovi vyšel blafák. A protože Machálkova střela poté pouze olízla tyčku Nejedlého branky, ze zisku dvou bodů se raduje Včelná.