1. liga AHbK - 2019/2020 - 3. kolo

28.09.2019 10:20 HBC PLAV - HC Čejkovice

Výsledek 4 : 5
Třetiny 2:0 0:3 2:2
Střely na branku 35:47 (14:18;8:11;13:18) Zásahy brankářů 42:31 (18:12;8:8;16:11)

B KOPIC Petr     0

Ve šlágru 3. kola 1. ligy AHbK nastoupili plavští hokejbalisté ve značně okleštěné sestavě proti hokejbalistům z Čejkovic.

Pouhou čtveřici hráčů "A" mužstva tak museli doplnit další 4 hráči "béčka" a je jasné, že favoritem utkání tak byli hosté z Čejkovic. Přesně podle těchto předpokladů vypadal i úvod utkání. Čejkovičtí roztočili před Benešem pořádný kolotoč, nicméně ten ve spolupráci s obranou odolal. Domácí tak úvodní nápor hostů přečkali a postupně i oni začali vystrkovat drápky. Přestože více ze hry měli i nadále hosté, skórovat se v 15. minutě podařilo domácím poté, co M. Tácha vyhrál buly, Heřman posunul míček na Laurince a ten pohotovým švihem mířil přesně do levého horního rohu hostující branky. Než se hosté ze šoku vzpamatovali, prosmýkl se po pravé straně Z. Tácha a přidal druhý gól.

Hosté se dočkali na začátku druhé části, kdy se po závaru odrazil míček před P. Plášila, který měl před sebou prázdnou branku. Domácí mohli odpovědět z několika rychlých brejků, ani M. Tácha ani Heřman ani Kocourek ale skórovat nedokázali, za což je hosté potrestali vyrovnávací brankou. O něco více vzruchu bylo i nadále před Benešovou brankou a hosté svou převahu také nakonec korunovali ve 38. minutě vedoucí brankou.

Domácí se ale nehodlali vzdát. V 50. minutě se výborně uvolnil Z. Tácha a jeho přihrávku přetavil ve vyrovnávací gól L. Kocourek. A když v 55. minutě plavští skvěle sehráli přesilovku, byli to zase oni, kdo měl blíž k vítězství. Nadějně rozehrané utkání ale do vítězného konce domácí nedotáhli. V závěru jim totiž už viditelně docházely síly, čehož hosté nejprve využili k vyrovnání a pouhé 3 sekundy před koncem pak padl rozhodující gól, o který se postaral čejkovický Ruso.