1. liga AHbK - 2019/2020 - 2. kolo

21.09.2019 11:40 TJ Dynamo České Budějovice - HBC PLAV

Výsledek 3 : 18
Třetiny 0:8 3:4 0:6
Střely na branku 29:58 (8:20;11:17;10:21) Zásahy brankářů 40:26 (12:8;13:8;15:10)

B KOPIC Petr     -1

Ve 2. kole 1. ligy AHbK nastoupili plavští hokejbalisté proti českobudějovickému Dynamu a bez větších problémů potvrdili roli favorita.

Plavští začali bleskově a už ve 3. minutě po brankách Ferdana, Laurince a Webera vedli 3:0. Další branky na sebe nenechaly dlouho čekat. V 9. minutě se prosadil Pávek, ve 13. minutě mířil přesně Ferdan a mezi 14. a 18. minutou završil čistý hattrick Z. Tácha, který svými třemi zásahy stanovil konečné skóre úvodní části.

I v úvodu druhé části pokračoval brankostroj plavských hokejbalistů. Ve 21. minutě prokázal důraz na brankovišti Weber, o 3 minuty později sice M. Tácha trefil pouze horní tyčku úplně prázdné branky, nicméně v pokračující akci zakulatil skóre na desítku Ferdan. Poté přišli ke slovu i domácí, kteří propálili Beneše a snížili na 1:10. Vzápětí se ale prosadil i Z. Tácha a další gól z hole M. Táchy přidali plavští dokonce ve vlastním oslabení. Poté přišla další přesilovka Dynama a ta přinesla druhý gól v Benešově síti. I nadále měli převahu plavští hokejbalisté, své akce ale poněkud překombinovávali, za což byli v závěru třetiny potrestáni třetím gólem Dynama.

Závěrečná třetina už zase jednoznačně patřila hostům. Nejprve se dvakrát trefil Laurinc, další branky přidali Matěj a Zdeněk Táchovi, poté mířil přesně znovu Laurinc a poslední slovo patřilo Ferdanovi, který v 58. minutě stanovil konečné skóre 3:18. Nutno říct, že i domácí měli v závěrečné třetině řadu šancí. Do samostatného nájezdu se několikrát dostal například Čermák, na Beneše ale ani v jednom případě nevyzrál.