3

- 26 URBÁNEK Martin 2 1 3
88 STEHLÍK František 1 1 4 2 -
A MACHÁLEK David 1 3 4

V 17. kole 2. ligy AHbK nastoupili hokejbalisté plavského béčka proti mužstvu Flying Elephants a po dvou porážkách po samostatných nájezdech si tentokrát připsali tříbodové vítězství.

První třetina přinesla gólové hody. Skóre otevřel v 6. minutě Kopic, který si počkal na vhodný okamžik ke střele a překonal brankáře Havla. O minutu později vypálil od modré F. Stehlík a jeho střela se od horní tyčky odrazila za brankovou čáru. A když v 10. minutě napřáhl Kocourek a vyhnal všechny pavouky z pravého horního růžku Havlovy branky, vedli plavští 3:0. Domácí udeřili o minutu později, když Nešvera potrestal plavskou nekoncentrovanost. Vzápětí ale po levé straně pláchl Sokolík a bylo to 4:1 pro hosty. O dvě minuty později zůstal před Pivcem trestuhodně volný Hajný a domácí opět snížili. Závěr třetiny pak patřil plavským hokejbalistům, kteří zásluhou L. Kocourka a Urbánka vytáhli skóre na 6:2.

Ve druhé části byl nápor plavských hráčů ještě výraznější, nicméně gólů značně ubylo. Ve 22. minutě se trefil Machálek, poté ale začal úřadovat brankář Havel, který zlikvidoval řadu velkých plavských šancí. Ke slovu tak přišli "Elephanti", kteří se prosadili ve 29. minutě po střele Hajného. Odpověď si přichystal Heřman, který zakončil pěknou kombinační akci plavských hokejbalistů a zvýšil tak na 8:3 pro hosty.

Závěrečná část byla opticky vyrovnanější než třetina druhá. Plavští totiž hráli třikrát v oslabení a museli se tedy především bránit. Domácí ale ani jednu z přesilovek nevyužili a tak hosté udeřili i ve vlastním oslabení. Stalo se tak ve 49. minutě, kdy Machálek vysunul Urbánka a ten nadvakrát překonal Havla. Poslední slovo pak patřilo Sokolíkovi, jehož střelu Havel přes bránící hráče neviděl. V závěru pak ještě několik šancí spálil Urbánek, na skóre se ale už nic nezměnilo.