25.01.2020 09:00 HBC PLAV "B" - HC Samson

Výsledek 6 : 7
Poznámka po samostat. nájezdech Samostatné nájezdy 0:1
Třetiny 3:1 1:4 2:1
Střely na branku 44:36 (16:8;14:17;14:11) Zásahy brankářů 30:38 (7:13;13:13;10:12)

93 TÁCHA Pavel 2   2

V dalším utkání nastoupili hokejbalisté plavského "béčka" proti letos velmi dobře hrajícímu Samsonu a sehráli s ním velmi dramatický duel.

Po úvodním oťukávání jako první udeřili hosté, kteří potrestali chybu v plavské defenzívě a v 6. minutě otevřeli skóre. Poté převzali iniciativu domácí a záhy byli odměněni. V 11. minutě domácí dobře forčekovali, míček se odrazil na Urbánkovu hůl a bylo vyrovnáno. O minutu později se před branku natlačil P. Tácha a nadvakrát překonal brankáře Obložinského. P. Tácha byl evidentně při chuti, v 17. minutě zachytil soupeřovu rozehrávku a přesnou střelou přidal třetí gól domácích.

Ve druhé části se karta začala obracet. Domácí totiž notně ubrali na pohybu, což byla voda na mlýn do té doby hodně statickým hráčům Samsonu. Ve 22. minutě domácí obraně unikl Vostracký a snížil. A než se domácí stačili vzpamatovat, bylo vyrovnáno. I nadále bylo rušno zejména před plavským brakářem Pivcem, který několik šancí zlikvidoval, ale ve 29. minutě byl proti dorážce bezmocný a hosté vedli. Ve 34. minutě zaskočil Obložinského střelou zpoza obránce Bartizal a bylo znovu vyrovnáno. Hosté byli ale ve druhé části lepším mužstvem a ve 37. minutě se zaslouženě znovu dostali do vedení.

Do třetí třetiny nastoupili plavští jako vyměnění a svou aktivitu dokázali přetavit ve dva slepené góly, jimiž utkání zase otočili na svou stranu. Nejprve se po pravém křídle protáhl Bartizal a křížnou střelou vyrovnal, vzápětí Kopic dlouhým pasem vysunul Urbánka, jehož střelu Obložinský vyrazil k všudybylovi Sokolíkovi, který dotlačil míček do sítě. Hosté se pak samozřejmě snažili o vyrovnání, nicméně domácí pozorně bránili a do mnoha šancí je nepouštěli. A když se hosté minutu a půl před koncem dopustili nedovoleného zákroku, vypadalo to, že o osudu utkání bude rozhodnuto. Jenže opak byl pravdou. Hosté celkem logicky i v oslabení vysunuli forčeking, domácí ale rychle vysunuli hru a dostali se do přečíslení dvou na jednoho. To však zhatila nepřesná finální přihrávka, do protiútoku vyrazil Samson a střelou mezi Pivcovy betony vyrovnal.

Utkání plné zvratů tak dospělo do samostatných nájezdů. V první třech sériích neuspěl ani jeden střelec, a tak se pokračovalo dál. Ve čtvrté sérii zamířil přesně Vostracký, a protože Sokolík Obložinského nepřekonal, z druhého bodu se raduje Samson.