2

- 76 VAZDA Radek 3   2
20 KOPIC Petr   2 2   -
93 TÁCHA Pavel 1 2 5

K prvnímu utkání roku 2020 nastoupili hokejbalisté plavského béčka proti Římovu.

Domácí začali raketově. Po několika málo odehraných vteřinách se do míčku opřel Novotný a jeho dálkový projektil skončil v síti. V 5. minutě po pravém křídle pláchl Bartizal a přesnou křížnou střelou zvýšil na 2:0. Hned vzápětí přišli ke slovu i hosté, kteří po Kohoutově střele využili nepřehlednou situaci před plavskou brankou. I další minuty pak patřily hokejbalistům ze Římova, kterým zřejmě více než domácím vyhovovalo to, že první třetina se hrála na hodně kluzkém terénu. Ve 12. minutě ale při forčekingu podrazil Nový Kopice a následovala přesilovka domácích. Ti ji sehráli výborně a po rychlé kombinaci zakončoval Vazda do prázdné branky. Vzápětí zamířil přesně Heřman a domácí vedli už 4:1. O dvě minuty později se podruhé v utkání prosadil hostující Kohout, což znamenalo, že první třetina skončila celkem divokým výsledkem 4:2.

Druhá třetina byla na góly o poznání chudší. Skóre se v ní pohnulo pouze dvakrát a v obou případech se radovali plavští, kteří získávali čím dál větší herní převahu. Ve 25. minutě se pohotovou střelou mezi Adamíkovy betony trefil Novotný a ve 33. minutě do odkryté branky zakončoval Vazda. Domácí měli i řadu dalších šancí, Adamík v římovské brance ale další míček za svá záda nepustil.

I v závěrečné části na hřišti dominovali domácí. Ve 44. minutě přihrával zpoza branky Sokolík a hosté si sami srazili míček do vlastní sítě. Přes řadu šancí jsme si na další góly museli počkat až do závěrečné sedmiminutovky. V 53. minutě hráli domácí přesilovku, jeden z římovských obránců chtěl míček vyhodit, jenže nastřelil před brankou stojícího Vazdu, od kterého se míček odrazil za překvapeného Adamíka. V 55. minutě pak všichni včetně hostujícího brankáře čekali od P. Táchy přihrávku, jenže ten vystřelil a trefil se ukázkově na bližší tyčku. V 57. minutě zakulatil skóre na desítku Heřman a v poslední minutě se ještě prosadil Urbánek, který tak stanovil konečné skóre 11:2.