23.11.2019 11:40 HBC FIREPORT "B" - HBC PLAV "B"

Výsledek 3 : 2
Poznámka po samostat. nájezdech Samostatné nájezdy 1:0
Třetiny 0:1 1:1 1:0
Střely na branku 38:31 (13:10;12:13;13:8) Zásahy brankářů 29:36 (9:13;12:11;8:12)

20 KOPIC Petr   1 1 2 -

V 10. kole 2. ligy AHBK nastoupili hokejbalisté plavského "béčka" proti "B" mužstvu Fireportu a sehráli s nimi výborný nervy drásající duel.

Úvod utkání patřil domácím a Beneš v plavské brance se tak velmi rychle zahřál na provozní teplotu. Plavští bez úhony přečkali i přesilovku Fireportu při vyloučení Sokolíka a poté i oni začali vystrkovat růžky. Ve 12. minutě uzamkli soupeře v jeho obranném pásmu a svůj nápor korunovali vedoucím gólem z hole Bartizala, jehož přihrávku před branku si jeden z domácích obránců srazil do vlastní sítě.

Začátek druhé části probíhal v plavské režii, domácí brankář Vyžrálek ale odolával. Ve 25. minutě byl vysokou holí zasažen Kopic, z čehož si odnesl obrovskou bouli na čele. Následující přesilovku nesehráli plavští špatně, nebezpečně pálili Bartizal i L. Sokolík, na skóre se ale nic nezměnilo. Přesně v polovině utkání přiložili pod kotel domácí, hosté najednou nevěděli, kam dřív skočit a několikrát se musel vyznamenat brankář Beneš. Zhruba dvouminutový nápor Fireportu plavští ustáli, nicméně téměř vzápětí chybovali v rozehrávce a z následujícího přečíslení už domácí udeřili poté, co na dorážku do prázdné branky už Beneš dosáhnout nemohl. V závěru třetiny zase převzali otěže hokejbalisté z Plava, kteří ve 39. výborně sehráli přesilovku, když Kopic našel před prázdnou brankou Vazdu a ten nabídnutou šancí nepohrdl.

Do závěrečné části tak vstupovali s těsným náskokem plavští hokejbalisté. I nadále byl k vidění výborný hokejbal. Přes několik dobrých šancí na obou stranách vydržel stav 1:2 až do závěru utkání. Protože v 57. minutě zasáhl Vazda soupeře vysokou holí, hráli domácí dlouhou přesilovku. Hosté se pak cítili poněkud ukřivděni o chvilku později, kdy faul na Sokolíka, který se dral do brejku, byl vidět až v nedalekému Dasném, jenže píšťalka rozhodčích zůstala němá. Domácí tak mohli pokračovat v přesilovce, kterou navíc korunovali odvoláním brankáře a pouhých 15 sekund před koncem svůj nápor korunovali vyrovnávací brankou.

Utkání tak dospělo do samostatných nájezdů. V nich ani jeden z plavských hráčů neuspěl, a protože domácí svůj první nájezd proměnili, radují se se zisku dvou bodů.