2. liga AHbK - 2019/2020 - 7. kolo

02.11.2019 09:00 TJ Nové Vráto - HBC PLAV "B"

Výsledek 5 : 6
Třetiny 1:1 3:4 1:1
Střely na branku 36:37 (10:12;12:15;14:10) Zásahy brankářů 31:31 (11:9;11:9;9:13)

A MACHÁLEK David 1 2 1   -

V 7. kole 2. ligy AHbK nastoupili hokejbalisté plavského béčka proti Novému Vrátu a sehráli s ním velice dramatický souboj.

V úvodní desetiminutovce měli více ze hry plavští, na domácího brankáře si ale nepřišli. Domácí spoléhali zejména na rychlé protiútoky a zejména na hbitost kanonýra Frydrycha, který také několikrát nebezpečně prověřil Beneše. A byl to právě Frydrych, který se ve 12. minutě dostal do úniku a otevřel skóre. Plavští odpověděli téměř vzápětí a důrazný Heřman vyrovnal.

Další branky začaly padat až po změně stran. Ve 23. minutě nabil L. Kocourek Machálkovi a hosté vedli. Vzápětí prokázal patřičný důraz před brankou D. Stehlík, který do sítě dorazil Kopicovu střelu a bylo to 3:1 pro hosty. Ve 30. minutě se elegantně uvolnil P. Tácha, přidal čtvrtý plavský gól a zdálo se, že odpor Nového Vráta je zlomen. Jenže opak byl pravdou. Hned o minutu později unikl znovu Frydrych a snížil a tentýž hráč ve 34. minutě vstřelil kontaktní gól. Ve 38. minutě se přesnou střelou z kruhu trefil Urbánek, jenže v závěru třetiny plavští při signalizovaném ofsajdu přestali hrát, domácí ale zřejmě vyčistili útočné pásmo, zaútočili znovu a snížili opět na rozdíl jediné branky.

A když se ve 48. minutě prosadil znovu Frydrych, bylo vyrovnáno. Obě mužstva se poté snažila strhnout vítězství na svou stranu a o něco nebezpečnější byli hokejbalisté Nového Vráta, kteří si před Benešem vytvořili několik nepřehledných závarů. Rozuzlení nakonec přišlo minutu a půl před koncem, kdy z dálky vypálil L. Kocourek a trefil se přesně. Závěr utkání pak plavští zvládli a připsali si tak cenné vítězství v poměru 6:5.