2. liga AHbK - 2019/2020 - 5. kolo

12.10.2019 09:00 HBC PLAV "B" - Flying Elephants

Výsledek 8 : 5
Třetiny 2:0 3:1 3:4
Střely na branku 44:40 (16:9;14:13;14:18) Zásahy brankářů 35:36 (9:14;12:11;14:11)

93 TÁCHA Pavel 1   2   -

V 5. kole 2. ligy AHbK nastoupili hokejbalisté plavského "béčka" proti mužstvu Flying Elephants a svedli s ním zajímavý souboj, ve kterém padlo 13 branek.

V úvodu utkání byli o něco nebezpečnější hosté, kteří dobře forčekovali, čímž působili plavské rozehrávce řadu problémů a několik ošemetných situací tak musel řešit brankář Pivec. Postupem času se rozkoukali i domácí. Výsledkem jejich zlepšené hry byla Urbánkova šance, kterou hosté zpacifikovali pouze za cenu faulu. V následující přesilovce pak plavští roztočili kolotoč přihrávek, na jeho konci zamířil přesně Bárta a otevřel skóre. Tentýž hráč se vzápětí prosmýknul soupeřovo obranou jako nůž máslem a zvýšil na 2:0.

I začátek druhé části patřil domácím. Hned v její první minutě vysunul Vazda Urbánka a ten procedil míček za záda brankáře Havla. Vzápětí na modré napřáhl P. Tácha, jeho projektil zacinkal o tyčku a skončil v síti. No a za další minutu to už bylo 5:0 poté, co se od mantinelu uvolnil Vazda, našel před brankou Urbánka a ten měl lehkou úlohu. Poté zase začali vystrkovat růžky do té doby zakřiknutí "Elephanti". Pomohla jim i přesilovka ve 33. minutě, ve které Pivce zasypali sprškou střel, nicméně domácí brankář odolal. Když už se zdálo, že domácí do konce třetiny udrží čisté konto, projevilo se otřepané, ale pravdivé pořekadlo nedáš - dostaneš. Na jedné straně totiž nejprve neuspěl Urbánek a z protiútoku se prosadili hosté.

Na začátek třetí třetiny nebudou plavští vzpomínat zrovna nejlépe. Hned v její první minutě totiž nedokázali několikrát odpálit míček z předbrankového prostoru, za což byli potrestáni Kočerem, jehož první střelu zlikvidoval Pivec, při druhé na brankové čáře zachraňoval P. Tácha, ale třetí pokus už skončil v síti. No a když se podobná situace vzápětí opakovala, bylo to rázem pouze o dvě branky. Klid na plavské hole vrátil při hře třech proti třem hbitý Bárta. Tento šikovný plavský útočník byl i na konci další akce v 51. minutě. Hosté přišli ke slovu v 54. minutě, když využili přesilovou hru. V 57. minutě pak domácí předvedli pěknou přímočarou kombinační akci, do které se zapojili všichni čtyři hráči na hřišti a na jejím konci zvyšoval Vazda na 8:4. Poslední slovo pak patřilo hostujícímu Kočerovi, který povedenou střelou na bližší tyčku stanovil konečný výsledek 8:5.